Teknoloji

Instagram Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır?

Instagram mavi tik alma süreci oldukça zor bir süreçtir. Mavi Instagram onay işareti, Instagram’da kişinin adının yanında görünen bir işarettir. Hesabın onaylandığını ve güvenilir olduğunu gösterir. Birçok kişinin Instagram mavi tik alma nedeni de kurumsal kimlik kazanımı amacından dolayıdır. Doğrulanmış rozet, bu hesabın gerçek ve güvenilir bir kişi, kurum veya markaya ait olduğunu onaylar.

Nitekim Instagram doğrulaması bazı profillerin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Genellikle ünlü kişilerin hesaplarının yanında görünür. Bu kişilere Instagram mavi tikli kullanıcı da denilebilmektedir.

Instagram’da Kimler Mavi Tik Alabilir?

Instagram’da herkes doğrulanmış bir rozet talep edebilir, ancak bu rozetler için yalnızca birkaç seçkin kişi Instagram tarafından onaylanır. Instagram’da kimlerin doğrulanabileceği oldukça karmaşık bir süreç içermektedir. Instagram, herkesin sahip olmak istediği bir mavi rozeti kimin elde edebileceği konusunda çok seçici olmasıyla bilinir.

Yalnızca belirli ünlüler, markalar ve tanınmış kişiler Instagram doğrulaması alabilir. Genel ölçüt, kimliğe bürünme riski yüksek hesaplar olmaları gerektiğidir. Instagram, yalnızca bir tane net orijinal olduğundan emin olmak için birçok kişinin aradığı genel ilgi hesaplarını doğrulama eğilimindedir.

Instagram doğrulaması almak için ünlü bir ünlü olmanıza gerek yok, sadece platformda kimliklerinin çalınmasına neden olabilecek, yeterince dikkate değer bir halk figürü olmanız yeterlidir.

Instagram Doğrulaması İçin Kimler Uygundur?

İlk olarak, Instagram’ın Hizmet Koşulları Topluluk Yönergelerine uymalısınız. O zaman aşağıdaki kriterlerin hepsini karşılamanız gerekir:

 • Otantik Hesap: Hesabınızın gerçek birine ait olması gerekir. Gerçek bir kişiyi veya markayı temsil etmeli ve bu kişinin gerçek hesabı olmalıdır.
 • Benzersiz Hesap: Instagram’daki her kişi veya marka, kendi adıyla ilişkilendirilmiş yalnızca bir doğrulanmış hesaba sahip olabilir.
 • Herkese Açık Hesap: Hesabınız gizliyse Instagram’da doğrulanamazsınız.
 • Tamamlanmış Bir Hesap: Hesabınızın eksiksiz bir biyografisi, uygun bir profil fotoğrafı ve en az bir yüklemesi olmalıdır.
 • Dikkate Değer Hesap: Doğrulama işlemi, yalnızca yüksek oranda aranan ve kamuoyunda tanınan tanınmış kişileri kabul eder.

Tüm bu kriterleri karşılıyor musunuz? O zaman Instagram’da doğrulanabilirsin. Instagram profilinizi nasıl uygulayacağınızı ve doğrulayacağınızı anlamaya devam edin.
instagram mavi tikli yorum

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır? – Başvuru Süreci

Başvuru süreci basit olmasına rağmen mavi tik alma işlemi uzun ve yorucu bir süreç olabilir. Herkes Instagram hesabından doğrulama işlemi için başvurabilir. Genellikle otoriter ve aranmaya değer olan kişilerin başvuruları daha hızlı bir şekilde onay aşamasından çıkmaktadır. İşte 6 adımda nasıl yapacağınız.

 1. Instagram profilinize gidin ve sağ üst köşedeki hamburger menüsüne dokunun.
 2. Ayarlar’a dokunun.
 3. Hesap’a dokunun.
 4. Doğrulama İste’ye dokunun.
 5. Şimdi başvuru formunu doldurun: Başvuru formu şunları gerektirir; Yasal adınız, kategoriniz ve resmi devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimliğinizin bir fotoğrafını gönderin.
 6. Son olarak Gönder’e dokunun.

Artık Instagram ekibi başvurunuzu inceleyecek ve bildirimler sekmenize bir yanıt göndererek hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını size bildirecektir. Bazı başvurular hızlı sonuçlanırken bazı başvurular kontrol aşamasında oldukça uzun bekleyebilmektedir. Eğer red yanıtı alırsanız belirli bir süre eksikliklerinizi gidererek tekrar başvuru yapma şansınız mevcuttur. Fakat her başvurunun onaylanacağı garantisi, Instagram tarafından verilmemektedir.

Instagram Mavi Tik Almanın Almanın Faydaları Nelerdir?

Instagramda mavi tik almanın birçok avantajı vardır. Birçok kişi aşağıda listelenen avantajlara sahip olmak için mavi tik alma sürecini başlatmaktadır. Instagram onaylı olmanın birkaç faydası vardır. Doğru olduğunu düşündüklerimizden bazıları şunlardır:

 1. Güvenilirliği artırır.
 2. Markanızın kalite seviyesini arttırır.
 3. Markalar, doğrulanmış Instagram hesaplarıyla çalışmayı tercih ediyor.

Doğrulama Rozeti Başvurumun Onaylanma Şansını Ne Arttırır?

Instagram mavi tik alma şansınızı arttırma şansınız mevcuttur fakat bu yöntemler mavi tik alma sürecinizi garantilemez sadece tavsiye niteliğindedir. Bunlar daha çok tavsiye niteliğinde işe yaradığını bulduğumuz bazı şeyler şunlardır:

 1. Profilinizin öne çıktığından emin olun! Bir resminiz, ilginç bir biyografiniz ve hesabınızda yayınlanan en az bir resminiz olması gerekir.
 2. Hesabınız herkese açık olmalı ve her hesap için yalnızca bir istek doğrulaması olmalıdır. Hesabın gerçek bir kişi, kuruluş veya marka olması gerekiyor.
 3. Onay almak için belirli sayıda takipçiniz olmasa da, bir marka kurucusu veya tanınmış bir insan gibi bir şekilde dikkate değer olmanız gerekir; insanların çevrimiçi arama yapma olasılığı yüksek olan biri.
 4. Instagram kurallarını ve politikalarına her zaman uymalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi