Clindoxyl Jel Kaşıntı Yapar mı?

Halk arasında sivilce kremi olarak bilinen Clindoxyl JelGlaxo Smith Kline firması üretimlerindendir. Dermatologlar Clindoxyl Jeli akne ve sivilcelerin tedavisinde reçete ile hastalarına verirler. Haricen de eczanelerde satılan bu jel siyah ve beyaz nokta gibi ciltte çıkan sorunlarda da kullanılır. Küçük ve büyük tüp olarak 25 gr ile 50 gr tüpler halinde satılıyor. Clindoxyl Jel uzun süre kullanımlarda hafif kaşıntı yapma olasılığı yüksektir.

İlginizi Çekebilir:  Nörolog Nedir? Ne İş Yapar?

Clindoxyl Jelinin cilt üzerindeki etkileri! 

Clindoxyl Jelin kullanım sonunda ciltte gösterdiği olumlu etkilerini şu şekilde sayabiliriz:• Sivilce ve akneleri hızlı bir şekilde etki ederek kurutur• Antibiyotik etkisine sahip olduğu için cilt üzerindeki bakterileri öldürür• Ergenlik döneminde çıkan cilt problemlerini geçirir • Siyah ve beyaz noktaları yok eder• Ciltteki hafif sorunları düzelterek canlılık verir

İlginizi Çekebilir:  Motilium Şurup Uyku Yapar mı?

Orta düzeydeki sivilce sorunlarına iyi gelen bu jel derin ve daha büyük cilt sorunlarında yetersiz kalabilir. ClindoxylJelin yan etkileri içinde kullanım süresini uzun tutan hastalarda kaşıntılar ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara