CNN Türk Muhabiri Dilay Dilaver Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu?

Dilay Dilaver kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi kim, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve bazı muhabir ve sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Dilay Dilaver’den söz edeceğiz.

Dilay Dilaver Kimdir?

  • Muhabir.

27 Ağustos 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Dilay Dilaver, Küçükyalı Rezan Has Lisesi’nden mezun olmuş ve daha sonra ise lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında Uçankuş TV isimli kanalda futbol programlarını sunan Dilay Dilaver, daha sonra ise çeşitli kanallarda stajyer olarak çalışmıştır. Daha sonra ise 2018’de BJK TV’de spor spikeri ve sunucu olarak görev almıştır. Bu görevi sırasında kendi program içeriklerini hazırlamış ve editörlük de yapmıştır.

2019 Temmuz ayında ise CNN Türk’te spor spikeri olarak çalışmaya başlayan Dilay Dilaver, bu görevinde 9 ay kalmıştır. Ardından da CNN Türk Haber Merkezi’ne geçmiştir. Şimdilerde ise haber muhabirliği görevinde bulunmaktadır.

CNN Türk’te yer alan bilgilere göre Dilay Dilaver, sinemaya çok büyük bir ilgi duyuyor ve boş zamanlarında film izleyip sinema tarihi üzerine araştırmalar yapıyor. Kitap okumayı, yeni yerler keşfetmeyi ve spor yapmayı sevdiğini belirtmektedir.

Instagram hesabı üzerinden de aktif olarak paylaşımlar yapan Dilay Dilaver’in bu platform üzerinde 5500’den fazla takipçisi bulunuyor. Dilay Dilaver hakkında merak edilen boyu kilosu, sevgilisi var mı, aslen nereli, annesi, babası kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Dilay Dilaver ile İlgili Aramalar

Google’da Dilay Dilaver ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Dilay Dilaver Dilay Dilaver ekşi Dilay Dilaver boyu CNN TÜRK spikerleri, Dilay Dilaver aslen nereli, dilay dilaver kaç yaşında, dilay dilaver instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: