Biyografi

CNN Türk Muhabiri Sema Akbulut Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi?

Sema Akbulut kimdir, nereli ve kaç yaşında, doğum tarihi ne, boyu kaç, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı medya kuruluşlarından görevli muhabir ve sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Sema Akbulut’tan söz edeceğiz.

Sema Akbulut Kimdir?

– Muhabir.

1991 yılında dünyaya gelen Sema Akbulut, CNN Türk’ün başarılı muhabirleri arasında yer alıyor. Lisans eğitimine Uşak Üniversitesi’nde başlayan Sema Akbulut, daha sonra İstanbul Üniversitesi’ne yatay geçiş yapmış ve 2017 yılında İletişim Fakültesi Gazetecilik ve İlgili Programlar Bölümü’nden mezun olmuştur.

Aralık 2013 tarihinde Kanal 3 ekranlarında 6 ay program sunucusu olarak görev yapan Sema Akbulut, daha sonra Ege TV’de muhabir olarak görev almıştır. Daha sonra ise Haziran 2018’de Show TV’ye transfer olmuş burada tam zamanlı muhabir olarak 10 ay görev yapmıştır. Ardından TV 8’de 10 ay boyunca tam zamanlı muhabir olarak görev yapmış, Haziran 2019’da ise Star TV’de yine muhabir olarak çalışmıştır. Aralık 2019’dan beri ise CNN Türk’te muhabir olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Başkent İletişim Bilimler Akademisi’nde diksiyon ve sunuculuk eğitimi alan Sema Akbulut, CNN Türk ekranlarının başarılı muhabirleri arasında yer alıyor. Özellikle İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sırasında gerçekleştirdiği canlı yayınları ile beğeni toplamıştır.

Instagram üzerinden de aktif olarak paylaşımlarda bulunan 29 yaşındaki Sema Akbulut, 1.69 boyunda ve 56 kilodur. Sema Akbulut hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kimdir, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Sema Akbulut ile İlgili Aramalar

Google’da Sema Akbulut ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; sema akbulut kaç yaşında, sema akbulut aslen nereli, sema akbulut evli mi bekar mı, sema akbulut instagram hesabı, sema akbulut cnn türk muhabiri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.