İdil Şirin Kimdir? İzmir Depremi’nde 58 Saat Sonra Sağ Kurtarılan İdil Şirin Kaç Yaşında?

İdil Şirin kimdir, kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli kişilerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca İdil Şirin’den söz edeceğiz. 

İdil Şirin Kimdir? 

İzmir’de 30 Ekim 2020 meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında Emrah Apartmanı’nda depremin gerçekleştiği 13:51 tarihinden tam 58 saat sonra sağ olarak kurtarılan kazazedenin ismidir. 

İlginizi Çekebilir:  Zeyno Eracar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

İzmir’de yaşanan felaketin ardından gözler enkazın altında kalan vatandaşlara ve kurtarma ekiplerine çevrilmişti. Depremde tamamıyla yıkılan apartmanlardan biri olan Emrah Apartmanı’nda ise tam anlamıyla bir mucize gerçekleşti.

Ümitlerin sona erdiği noktada enkazın altından gelen sesleri takip eden arama kurtarma ekipleri, sesin geldiği yere doğru çalışmalarını sürdürüdü. Enkazın altında kalan ve tam 58 saat yaşam mücadelesi veren 14 yaşındaki İdil Şirin’i beton bloklarının arasından sağ çıkardı. 

İlginizi Çekebilir:  Fevzi Altunbulak Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de meydana gelen depremin en çok konuşulan isimlerinden biri olacak İdil Şirin’in enkaz altındaki yaşam mücadelesini anlattığı video yürek burktu. Arama kurtarma ekiplerinin mucizevi bir şekilde sağ olarak kurtardığı İdil Şirin’in ne yazık ki 9 yaşındaki kardeşinin depremde hayatını kaybettiği belirtildi. 

İlginizi Çekebilir:  Ali Eyüboğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara