Biyografi

CNN Türk Spikeri Semiha Şahin Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

CNN Türk muhabiri Semiha Şahin kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu, kilosu ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Semiha Şahin’den söz edeceğiz. 

Semiha Şahin Kimdir? 

  • Spiker, haber sunucusu. 

1981 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Semiha Şahin, 2005 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite dönemlerinde çeşitli basın yayın organlarında çalışmaya başlayan Semiha Şahin, üniversiteden sonra bir yıl İngiltere’de Reklamcılık ve Halkla İlişkiler üzerine eğitimler aldı. Bu esnada Bournemouth 2CR FM’de ve BBC Türkçe kanalında staj yaptı. 

Profesyonel meslek hayatına ilk adımına SKY Türk’te atan Semiha Şahin, 2.5 sene muhabirlik ve spikerlik yaptıktan sonra 2010 Eylül tarihinde CNN TÜRK bünyesinde çalışmaya başladı. Uzun bir süre Deniz Bayramoğlu ile beraber Güne Merhaba isimli bir programı sunan Şahin, 2016 senesinin ilk aylarından beri CNN TÜRK’te Hafta Sonu Ana Haber bültenini sunmaktadır. 

Tecrübeli spiker ve sunucu Semiha Şahin, CNN TÜRK’e katıldıktan sonra hazırladığı haber dizileri ile dikkat çekti. “İstanbul’daki Anadolu”, “Cepteki Bomba: Kredi Kartları”, “Beş Yıllık Mucize: Akhisar” başlıklı haber dizilerini hazırlayan Semiha Şahin, 2016 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile yaklaşık bir ay süreyle çeşitli eyaletlerde ‘Araştırmacı Gazetecilik’ sıfatı ile çeşitli seminer ve toplantılarına katıldı. 

39 yaşındaki spiker ve sunucu Semiha Şahin, CNN Türk ekranlarında sunduğu hafta sonu programlarında Türkiye’nin gündemine ilişkin pek çok konuğu ekranlardan kamu oyuna taşımış ve gündemi değerlendirmelerine aracı olmuştur. Ayrıca her cumartesi gecesi yayınlanan hem Türkiye hem de dünya gündemininin tartışıldığı CNN TÜRK Masası adlı programın moderatörlüğünü yapan Semiha Şahin, bu programda pek çok ünlü ve uzman konuğu ağırlamıştır. 

Spikerlik, muhabirlik, gazetecilik, televizyonculuk ve medya sektörüne ilişkin tecrübelerini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğrenciler ile aktarmayı seven ve bundan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Semiha Şahin, iyi derecede İngilizce biliyor. Ayrıca yoga ve pilates yaptığını da belirten Şahin, yeni yerler görmeyi ve kampa gitmeyi ise çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds