Sevda Noyan Kimdir? Ne İş Yapıyor? Neden Gündem Oldu?

Sevda Noyan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Sevda Noyan’dan söz edeceğiz. 

Sevda Noyan Neden Gündem Oldu? 

Haber 7’de yazar olan Esra Elönü’nün Ülke TV’de sunmuş olduğu Arafta Sorular adlı programa konuk olarak katılan Sevda Noyan, son zamanların tartışma konusu olan “darbe iması” polemiğine ilişkin yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişiminden söz ederek “15 Temmuz kursağımızda kaldı” dedi. Noyan ayrıca şunları kaydetti:

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.”

Program sunucusu olan Esra Elönü de Sevda Noyan’ın skandal sözleri üzerine; “‘Ayak’ az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar” yanıtını vererek ortamı germeye devam etti. 

Daha sonra sözlerinin sosyal medyada tartışma konusu olmasına ilişkin şahsi hesabından yaptığı açıklamada sözlerinin arkasında olduğunu ifade ederek şunları söyledi: 

“Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum… Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler.

Konuşmasına Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduğunu ve sonuna kadar onu destekleyeceğini ifade ederek devam eden Sevda Noyan konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza… Liderim Recep Tayyip Erdoğan… Sonuna kadar onun yanındayım.”

Sevda Noyan Kimdir? 

  • Radyocu 

Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir’de dünyaya gelen Sevda Noyan, hayatının belirli bir döneminden sonra radikal bir değişim yaşamış ve yaşantısını kökten değiştirmiştir. Kendi deyimi ile “cahiliye dönemi”nde güzellik uzmanı olarak çalışan Sevda Noyan, ayrıca İzmir’de yerel yayın yapan Ege TV’de makyözlük yaptı ve buradaki çalışmaları ile yöneticilik pozisyonuna kadar yükseldi. Öte yandan buradaki çalışmaları sırasında kanal tarafından düzenlenen pek çok organizasyonu da tertip etmekle görevliydi. Daha sonra ise Bursa’da yerel yayın yapan Olay TV adlı kanalda çalışmaya başlayan Sevda Noyan kısa bir süre sonra da yerel bir radyoda yönetici olarak çalışmalarda bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.