Teknoloji

Connected2 me Nasıl Bir Uygulamadır?

Anonim olmak sanırım bizleri biraz daha özgür hissettirdiği için bu kadar arzu edilen bir şey olsa gerek. Bugün bununla alakalı bie uygulamadan, Connected2me uygulamasından bahsetmek istiyorım. C2me nasıl bir uygulamadır? Gerçekten bu uygulama için para harcamaya değer mi? Gelin beraber bir göz atalım.

Connected2me uygulamasının asıl çalışma mantığı hesabınızla uygulamaya giriş yaptıktan sonra birbirinize anonim olarak mesaj gönderebilmenizdir. Mesaj gönderdiğiniz bir kişi sizin hesap bilgilerinizi siz linkinizi paylaşmadığınız sürece asla göremeyecektir.

Uygulamada hesabınızı oluşturduktan sonra ‘shuffle’ sayfası üzerinden kişilere anonim olarak mesaj gönderebiliyorsunuz. Ayrıca kişinin profil fotoğrafı etrafındaki çember ne kadar yeşilse o kadar yakın zamanda uygulama üzerinde çevrimiçi olmuş mânasına gelmektedir. İlk yayınlanmasındsn itibaren Türkiye dışında özellikle Doğu Avrupa ülkeleri üzerinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır. Evet, bu uygulama tamamen Türk yapımı bir uygulamadır. Anonim soru sorma sitelerinden sonra daha çok tutmasının sebebi ise sanırım insanların connected2me kullanırken sıkılmaması ve sürekli yeni insanlarla tanışabilme olanağıdır.

Connected2me İçin Bir Hile Var Mı?

Uygulama için piyasada yayınlanmış bir hile yok. İlk başlarda insanlar tanıtım mesajları gibi mesajları manuel olarak spam atabiliyorlardır. Fakat C2ME bunu artık algılayabiliyor ve değişik algoritmalar ile hesabınızı blockluyor. Hatta bu hareketlerde ısrar ederseniz tamamen telefonunuzun ip adresine süresiz block koyabiliyor.

Böylesine yayılmış ve sevilen bir uyhulama olmasına rağmen destek konusunda oldukça zayıf ve profesyonellikten uzaklar. C2ME plus hesabınızda bahsesilen özel destek hizmerinde sadece size mail atabileceğiniz bir adres veriyorlar. Fakat genelde cevap alamıyoruz. Bu açıdan oldukça zayıflar.

Hesabı promote etme mantığı ise tamamen basit bir sistemle işliyor. 15 veya 30 dakika süre için hesabınız shuffle listesinde üst sıralara taşınıyor ve böylece anonim kişilerden daha çok mesaj alabiliyorsunuz. Hesabınızın dikkat çekiciliğine göre yaklaşık 15-20 kişi mesaj atıyor. Fakar o paraları vermeye kesinlikle değmez.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds