Çorba Buzlukta Saklanır mı?

Yemekten sonra artan çorbaları buzlukta saklamak daha sonrasında sağlıklı ve lezzetli bir şekilde tüketilmesini sağlar. Ancak çorbaların buzlukta saklamak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmesi gereken noktaların başında çorbanın ısısı bulunur. Sıcak veya ılık çorbaların buzluğa atılması hem lezzet hem de vitamin kaybına neden olur bu sebeple soğumalarını beklemek gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Easy Game 1. Seviye ''Hangisi Daha Hafif'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Buzluğa konulan çorbaların üzerine çorbanın ismini ve tarihini yazmak; ihtiyaç dahilinde kısa bir süre içerisinde bulunmasını kolaylaştırır. Ayrıca son kullanma tarihlerinin bilinmesi bozulmadan tüketilmelerine olanak tanır. Ayrıca baklagillerle pişirilen çorbaların tanelerinin çok fazla pişirilmesi gerekir. Tavuk ya da et suyu ile yapılan çorbalar lezzetlerini daha uzun süreler korur ancak hamur işiyle yapılan çorbalar daha kısa sürede lezzetlerini kaybederler.

İlginizi Çekebilir:  İlk Ayın Kirası Neden Peşin?

Çorba soğuduktan sonra buzdolabı poşetleri de veya dondurmaya uygun olan kaplarda dondurulabilir. Kullanılan poşetin veya kabının ağzının hava almayacak bir şekilde kapatılması önemlidir. Çözdürmek için ise önce buzdolabında sonrada oda sıcaklığında bekletilmesi gerekir. Buzları tamamen çözüldükten sonra ise tencerede ısıtılarak servise hazır hale getirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi