Sağlık

Coversyl Ödem Yapar mı?

Önceki sağlık kategorisi makalelerimizde tansiyon tedavisinde kullanılan binlerce ilaçtan detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Tansiyon rahatsızlığı düzenli bir takip gerektirmekle birlikte uzman bir hekimin sıkı denetiminin altında olması şarttır. Ayrıca birazdan bahsedeceğimiz ödem konusuna benzer onlarca farklı ve hayati derecede olacak kadar önemli yan etkisi bulunabilir. Bu sebeplerden dolayı dikkatli bir tedavi sağlayabilmek için, Coversyl ilacı da dikkatli kullanılmalıdır.

Coversyl ödem yapar. Bu etkiyi daha iyi anlayabilmeniz için bacaklarınızda ödem olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu yan etkiyi tehlikeli yapan en önemli belirti, ödemin olduğu bölgenin yüzde şişlik gibi kendini göstermesi ya da nefes almada zorluk yaşama gibi bir durumun olması olabilir. Tüm bunlar çok ciddi yan etkiler olduğundan dolayı sıkı bir takip gerektiğini tekrar hatırlatalım.

Sonuç olarak, ödem yaptığı için ilacı kafanıza göre bırakmak başka türden olumsuzlukları da beraberinde getirebileceğinden dolayı çok dikkatli bir şekilde kullanmanız ve bırakmadan, değiştirmeden önce doktorunuzdan teyit almanız şarttır. Ayrıca son olarak prospektüsü de dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.