Biyografi

Orhan Sali Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Orhan Sali kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Orhan Sali’den söz edeceğiz.

Orhan Sali Kimdir?

  • Sunucu.

Lisans eğitimini 2003 yılında Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde başlayan Orhan Sali, üniversite eğitimi esnasında TV 8’de stajyer olarak çalışmıştır. Sonrasında Akşam gazetesinde asistan olarak çalışmış; akabinde İhlas Haber Ajansı’nda Uluslararası Haber Koordinatörü olarak 8 yıl görev yapmıştır. Sonrasında Turkuvaz Medya Grubu’nda çalışmaya başlayan Orhan Sali, bu kurumda sırasıyla dış haberler müdürü, editör ve program sunucusu olarak çalışmıştır. Tecrübeli gazeteci Orhan Sali, şimdilerde A Haber’de ”Satır Arası” programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Orhan Sali, gazetecilik kariyerine A Haber ve A Para kanalında devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Orhan Sali hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • linkedin.com, Orhan Sali, erişim tarihi: 11 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds