Teknoloji

CS:GO Bozuk Güncelleme Dosyaları Hatası Çözümü

CS:GO oyuncularının en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi olan ‘’Bozuk Güncelleme Dosyaları Hatası’’ oyuncuların oyuna giriş yaparken karşılaştığı problemlerdendir. Oyuncular bu hatayla karşılaştıkları zaman tekrar indirseler bile aynı hatayı alır ve asla kurtulamaz. Fakat bu hata içerisinde yer alan bazı yöntemler problemi tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Bu yöntemleri alt kısımda kalan maddelerden okuyabilir, kolaylıkla sorunu çözebilirsiniz.  

  • Oyun dosyalarının indirildiği sunucuyu değiştirerek Steam’i tekrardan başlatınız.
  • Bilgisayarda aktif olarak çalışan bir güvenlik yazılımı varsa devre dışı bırakınız. Ardından oyuna giriş yaparak problemin yaşanıp yaşanmadığını kontrol ediniz.
  • İndirme önbelleğini temizleyiniz.
  • Steam’i kapatarak tekrardan açınız ya da yönetici olarak başlatınız. 

Bu adımları teker teker deneyerek sorundan kurtulabilmeniz mümkündür. Eğer ki bu adımlar işe yaramazsa farklı olarak yapmanız gereken bir şey daha bulunmaktadır. Bunun için öncelikle Steam’den tamamen çıkış yapıyoruz. Ardından C:\Program Files\Steam bölgesine giriş yaparak ‘’appcache’’ dosyasını siliyoruz. Bu adımdan sonra Steam’i yönetici olarak başlatarak sorundan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.