Teknoloji

Paladins 0xc00007b Hatası Çözümü

Paladins oyununda karşılaşılan problemlerden bir tanesi olan ve oldukça kapsamlı bir sorun olan ‘’0xc00007b Hatası’’ bazen kullanıcıların canını sıkabilmektedir. Sorunla karşı karşıya kaldığınız zamanlarda hiçbir şekilde paniklemeyerek problemi adım adım çözmeniz gerekmektedir.

Sorunun yaşanılmasında ki ana neden ekran kart sürücülerinizin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Paladins ekran kartı gücünü fazlasıyla önemsediği ve grafik konusunda önde olmak istediği için ekran kart sürücünüzün güncel olmasını ister. Eğer ki güncel değilse ve bir problem olduğunu fark ederse de bu problemi karşımıza çıkarmaktadır. Sorunu çözmek içinse yazımızın alt kısmında kalan bölgeden ‘’0xc00007b Hatası Çözümü’’ adımlarını bularak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.  

Hatayı çözümlemek için öncelikle C:\Windows\System32 adımlarını takip ediniz. Burada kalan bölümden ‘’xinput1_3.dll’’ dosyasını bularak silin ve tekrardan Paladins’e girmeye çalışın. Bu adımlardan sonra sorun çözülmüyor ve aynı şekilde 0xc00007b Hatasını almaya devam ediyorsanız ‘’DirectX İndirme Aracını’’ indirerek problemi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi