Curcuna: Seçimler Yaklaşıyor

Seçimler yaklaşıyor. Gerçi seçim de denmez ama yine de o hava var. Yine meydanlar dolmaya başladı. Seçim arabalarından artık tiksinti duyacağımız zamanlardır bunlar. Yolların, bulvarların, elektrik direklerinin parti bayraklarıyla ya da slogan veya afişlerle bezendiği curcuna havası. Bizim oralarda kullanılan bir deyimle tam bir çingene çadırı. Kimin ne dediği bilinmeyen, afişlerin üst üste karıştığı, parti bayraklarının seçilemez olduğu büyük bir curcuna.

İlginizi Çekebilir:  Hiçbir Şey Hakkında

Ülkemizde nedense seçim öncesinde tuhaf bir hava yaşanır. Seçimlere kısa bir süre kalınca da sanki batan geminin mallarını kurtarmak için yarışan aç gözlüler gibi ne yapacağını, ne söyleyeceğini bilmeyen bir sürü insan görürsünüz.

Seçimlerin olmazsa olmazlarını sıralamak istiyorum: Seçim arabaları, broşürler, parti bayrakları, gönüllü yaşlı amcalar, hınca hınç dolu mitingler. Bunlardan en az biri olmazsa ortada, benim için seçim yoktur.

İlginizi Çekebilir:  Paşa Olamazsın Demedim Adam Olamazsın Dedim

Seçim Arabaları

Bazen güzel şeyler çaldıkları olsa da genellikle kafa ağrıtan bir müzikleri olur. Sesleri genellikle son ses, ebatları okul taşıtından, şehirler arası otobüslere kadar değişiklik gösterir. Doblo tarzı arabalar da kimi zaman seçim arabası olarak kullanılabiliyor. Bazen siyasiler bu arabaların üzerine çıkar ve kısa bir konuşma yaparlar. Güller, oyuncaklar dağıtılır. Siyaseti bir tarafa bırakın bunlar güzel görüntülerdir.

İlginizi Çekebilir:  Almanya’da Toplu Taşıma Ücretsiz Oluyor

Broşürler

Çoğunlukla genç bireylerin sağa sola bakarak elinize sıkıştırmaya çalıştığı, tablet formatından, boy aynası büyüklüğüne kadar ebatları değişen bu broşürleri elinize aldığınız zaman, eğer yanlışlıkla almışsanız en yakın çöp kovasına doğru koşar adım gidersiniz. Eğer merak edip aldıysanız son derece basit ve sıradan olduklarını, çoğu zaman da boş olduklarını görür yine çöpe atarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri