Deniz Karakullukçu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Deniz Karakullukçu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Deniz Karakullukçu’dan söz edeceğiz.

Deniz Karakullukçu Kimdir?

  • Öğrenci.

1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Deniz Karakullukçu, İstek Vakfı’ndan mezun olduktan sonra lisans eğitimine Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde başlamış, sonrasında ise eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde devam etmektedir. Lise yıllarından beri çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev alan Deniz Karakullukçu, ayrıca birçok mecrada güncel ve siyasi olaylar hakkında yazılar yazmaktadır. Komplike Dergisi’nde yazarlık ve Daktilo1984 sitesinde çevirmenlik yapan Deniz Karakullukçu, ayrıca Şeyda Taluk’un ”Seçim Nasıl Kazanılır” isimli kitabının da yazım sürecine destek vermiştir. İleri seviyede İngilizce ve Fransızca bilen Deniz Karakullukçu, orta düzeyde de Almanca bilmektedir. Deniz Karakullukçu ayrıca Grekçe metinler üzerine de çalışmaktadır. Deniz Karakullukçu bunun yanı sıra Türk Atlantik Gençlik Konseyi’ne, YATA’ya, üyedir.

Sosyal medyadan da paylaşımlara devam eden Deniz Karakullukçu, siyasi kariyerine ise Demokrasi ve Atılım Partisi’nde, DEVA Partisi’nde, devam etmektedir. Deniz Karakullukçu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.