Sağlık

Kuru İncir Gluten İçerir mi?

Sağlıklı atıştırmalık olarak görebileceğiniz ve ara öğünlerde tüketmenizde hiçbir sakınca bulunmayan kuru incir gluten içermez. Bu ürünün bol miktarda tüketilmesinde bir sakınca görülmese de kilo verme sürecinde tüketiminize bir limit koymanız çok önemlidir. Aksi takdirde size fazla kilo olarak geri dönebilmektedir. Kuru incir için her derde deva gibi abartılı yaklaşımlarda bulunmak yerine özellikle çölyak hastalarını ilgilendiren ne gibi faydaları var? Gelin birlikte inceleyelim.

  • Kabızlığa iyi gelir,
  • Sindirim sisteminizi düzenler,
  • Dengeli tüketim durumunda bağırsak florasını korur,
  • Dengeli bir öğün olarak diyetlerde kullanılabilir

Bu faydaların hepsi gluten hassasiyeti bulunan kişiler için faydalı olacaktır. Ancak bu kategoride bulunan her gıda türünde uyardığımız gibi kuru incir içerisinde de gluten bulunan durumlar olabilir. İşlenmiş ve paketli ürünlerden uzak durarak bu olumsuz ihtimalden korunabilirsiniz. Ayrıca kuru incir içeren tatlıların bazıları da gluten içerebilir. Bu sebepten dolayı tek önerimiz saf ve doğal, işlenmemiş kuru incir olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds