Biyografi

Deniz Tansi Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Kitapları?

Deniz Tansi kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı akademisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Deniz Tansi’den söz edeceğiz.

Deniz Tansi Kimdir?

  • Akademisyen.

1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Deniz Tansi, lisans eğitimini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamlayan Deniz Tansi, doktora eğitimini ise Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Akademik kariyerinin öncesinde bir müddet milletvekili danışmanı olarak görev yapan Deniz Tansi, sonrasında bazı okullarda halkla ilişkiler müdürlüğünde bulunmuştur. 1997 ile 2005 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü bünyesinde akademik çalışmalarda bulunan Deniz Tansi, sonrasında Kamu Yönetimi Bölümü’nde görev yapmaya başlamıştır. Bu zamana kadar Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Araştırmalar ve Etüt Merkezi, Harp Akademileri Stratejik Araştırma Enstitüsü gibi kurumlarda görev alan Deniz Tansi, aynı zamanda bu zamana kadar birçok makale ve kitap çalışmasında bulunmuştur.

Evli ve bir çocuk babası olan Deniz Tansi, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Deniz Tansi, akademik çalışmalarına Yeditepe Üniversitesi bünyesinde devam etmektedir. Deniz Tansi hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • sbe.yeditepe.edu.tr, Deniz Tansi, erişim tarihi: 29 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.