Biyografi

Muhabir Büşra Topçu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Büşra Topçu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca TRT muhabiri Büşra Topçu’dan söz edeceğiz.

Büşra Topçu Kimdir?

  • Muhabir.

1998 yılında dünyaya gelen Büşra Topçu, muhabir olarak bilinmektedir. Lisans eğitimini Trabzon Üniversitesi’nde tamamlayan Büşra Topçu, 2019’da düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri isimli yarışmanın ”Radyo Yayıncılığı” alanında üçüncülük elde etmiştir. Büşra Topçu, bu başarısıyla Trabzon Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu tarafından makamında kabul edilmiş ve başarısından dolayı tebrik edilmiştir. Büşra Topçu, 2020’den beri TRT bünyesinde muhabirlik yapmaktadır.

YouTube ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Büşra Topçu, bu platform üzerinden yaptığı haberleri paylaşmaktadır. Genç muhabir Büşra Topçu hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kaç, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • eksizoluk.com, Büşra Topçu, erişim tarihi: 28 Eylül 2022
  • trabzon.edu.tr, Rektötümüz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu…., erişim tarihi: 28 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.