Depakin Reçetesiz Satılır mı? Uyku Yapar mı? Kilo Aldırır mı?

Depakin film tablet ana işlev olarak epilepsi tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bipolar bozukluk rahatsızlığının da kontrol altına alınması amacıyla doktorunuz tarafından uygun görülebilmektedir. Reçeteli olarak satılmaktadır. İlacın bilinçsiz kullanımı vücudunuzda ciddi yan etkilere sebebiyet verebilir.

Depakin Uyku Yapar mı?

Uyuklama hali Depakin ilacının yan etkileri arasındadır. Bu tür bir yan etki ile karşılaştığınızda doktorunuz doz ve ilaç değişikliğine gidebilir. Eğer uyuşukluk ve bitkin hissetme haliniz var ise araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Depakin Kilo Aldırır mı?

Kilo artışı Depakin ilacının yan etkileri içerisinde bulunmakla birlikte çok seyrek görülen yan etkilerden biridir. İlacın hormonal seviyenize etki ederek değil, iştah artışı yaşamanız ve yemek yemenizi artırmasıyla beraber görülen bir kilo artışı türü olacaktır.

Depakin Saç Döker mi?

Depakin saç dökülmesi yapabilir. Bu genellikle ilacı kullandığınız sürece geçici olarak görülmektedir. Tekrar yerine çıkan saçlar kıvırcık olabilmektedir. Bu yan etkiyi gördüğünüz zaman doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.