Sağlık

Dideral Bağımlılık Yapar mı?

Dideral adlı ilaç halk arasında reçetesiz olarak sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Bunun yanı sıra sınav stresi yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kalbi etkileyen adrenalin gibi bazı kimyasal maddeleri etkilerini azaltmak için kullanılmaktadır. Kan basıncının düşmesine yardımcı olduğu gibi kalbinizin aşırı derecede çarpıntısını engellemektedir. Bunların yanı sıra dideral farklı nedenler için de kullanılmaktadır. Aynı zamanda bazı yan etkileri de mevcuttur. Dideral kan basıncınızın fazla düşmesine ya da göz çevresinde fazla morarmaya sebep olmaktadır. Bulantı ve kusma da ilacın yan etkileri arasındadır.

Dideral Bağımlılık Yapar mı?

  • Hayır

Dideral ilaç fiziksel olarak bağımlılık yapamaz. Ancak kişinin fiziksel olarak bağımlılık hissetmese de psikolojik olarak kendini kötü hissettiğinde ya da heyecan duyduğu noktalarda bu ilacı kullanmaya kendini alıştırması söz konusudur. Kişinin zorlandığı noktalarda ilaca başvurmak ve hareket kontrolünü yapamamasına neden olur. İlaç, zorlandığı noktanın üzerine gitmek yerine kolay yöntemi denemek olarak değerlendirilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds