Diriliş Osman Dizisi Hangi Kanalda?

Günümüzde Televizyon birçok kişinin hobisi olmanın dışında rutini haline gelmiştir. Günlük olarak belirli bir süre televizyonun başında vakit geçirmektedir. Zaman zaman geçirilen vakitler ciddi seviyede insan sağlına zarar verecek derece de olmaktadır. Televizyonun başında bu kadar vakit geçirilmesine neden olan belirli başlı diziler vardır. Bu dizilerin en popülerlerinden olan biri Diriliş Osman’dır. Diriliş Osman diğer dizilere göre biraz daha fazla ve talep görmektedir. Türk tarihini anlattığı ve kaliteli bir oyuncu kadrosu bulundurduğundan dolayı çoğu diziye fark atmıştır. Fark atmasının yanı sıra Türk Halkını anlattığı için Televizyonlarda büyük ilgi toplamaktadır. Her hafta düzenli olarak yayınlanan Diriliş Osman, belirli bir kitle tarafından asla kaçırılmadan takip edilmektedir. Diriliş Osman dizisi hangi kanalda sorusuna cevap olarak ATV diyebiliriz.  Her hafta Çarşamba günü 20.00’da özet gösterilmektedir. ardından20.30’da ise yeni bölüm başlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Wolfman Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Diriliş Osman Konusu Nedir ?

Diriliş Osman çok büyük bir etki yaratmıştır.  İçinde Türk tarihinin en büyük olan ve diğer devletler tarafından en iyi olarak tanındığı Osmanlı Devleti anlatılmaktadır. Genel olarak konusu ise Orhan ve Osman Bey’in 1281-1326 yılında devlet içinde, dışında yaşadıklarını ele almaktadır Bu dönemde geçen olayların tamamı gerçek olmakla beraber Türk tarihinin önemli bir kısmını yansıtmaktadır. Devletin yönetilmesi, diğer devletlerle ilişkiler ve devletin içinde kavga olmak üzere birçok sahneye şahit olacaksınızdır.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisindeki İskender Büyük Aslında Kim?

Diriliş Osman’ın Kadrosunda Kimler Vardır ?

Böyle tarihi bir dizi de kadrosu geniş olmakla beraber en iyi şekilde temsil etmek için tanıdık ve profesyonel oyuncular tercih edilmiştir. Çoğu oyuncu diğer dizi ve filmlerden tanınmakla beraber bilindik bir kariyere sahiptir. Kadrosunda  Burak Özçivit, Emel Dede, Ayşegül Günay ve Ragıp Savaş gibi profesyonel isimler oynamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Kanlı Elmas Filmi Yorumlarım

Yerli dizi haberleri almak  ve gündemi sıkı bir şekilde takip etmek için sitemizden takip edebilirsiniz. Tüm Türk dizileri hakkında en hızlı şekilde gelişmelerden haberdar olabilir, merak ettiğiniz dizinin ne zaman başlayacağı hakkında bilgi alabilir ve dizinin içinde geçen önemli sahnelerden haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi