Sağlık

Diş Çekildikten Sonra Su İçilir mi?

Diş çekildikten sonra uymanız gereken kurallar sizlere diş hekiminiz tarafından anlatılmaktadır. Diş hekiminiz çekilen dişin durumuna göre sizlere dikkat etmeniz gereken durumları anlatır. Peki, diş çekildikten sonra yemek yenir mi? Diş çekildikten sonra su içilir mi? Sorularına gelecek olursak bunların cevabına hayır diyebiliriz. Diş çekildikten sonra su içilmez. Diş çekildikten sonra yemek yenilmez. Diş çekildikten en az 2 saat içinde yemek yemeniz ve su içmeniz tavsiye edilmemektedir.

Diş Çekildikten Sonra Su İçersem Ne Olur?

Diş çektirdikten hemen sonra su içmeniz halinde kanamanızın durması zorlaşacaktır. Dişiniz çekildikten sonra yemek yemeniz ya da bir şeyler içmeniz halinde çekim yapılan bölgenin iyileşmesini zorlaştırmış olursunuz. Diş çekildikten 2 saat sonra yiyip içmeye başlayabilirsiniz. Ancak çekim sonrası kesinlikle ağzınızı çalkalamamalısınız. Doktorunuzun size söylediği süre bittikten sonra ılık içecekler ve yumuşak yiyecekler ile tüketime başlamalısınız. Aksi takdirde çekim yapılan bölgenin zarar görmesine sebep olabilirsiniz. Diş çekimi sonrasında çekim yapılan bölgenin hızlı iyileşmesi için diş hekiminizin önerilerini dikkate almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds