Sağlık

Diyette Sıcak Çikolata İçilir mi?

Kilo vermeye çalışan insanların denediği neredeyse yüzlerce farklı yol bulunuyor. Bu yöntemlerin en etkilisi ise her koşulda kalori kısıtlamaktan geçiyor. Eğer diyetisyeninizin size önerdiği beslenme programını uyguluyorsanız zaten yiyeceğiniz tüm gıdalar ayrı ayrı yazılmıştıı. Ancak kendiniz bir diyet yapmaya karar verdiyseniz, sıcak çikolata gibi tuzaklara düşmeniz mümkün.

Diyette sıcak çikolata içilmez. İlk gözümüze çarpan zararı yüksek kalori içeren bir kilo aldırıcı bomba olması. Buna benzer milkshake gibi içecek türleri de en az sıcak çikolata kadar zararlıdır. Kalorinin miktarı kadar, niteliği de önemli olduğundan dolayı bu açıdan da bir değerlendirme yapmamız gerekiyor. Sıcak çikolata içerisinde çok yüksek miktarlarda şeker bulunur. Kan şekeriniz hızlıca yükseleceğinden dolayı tekrar acıkma riskiniz de artacaktır.

Gördüğünüz gibi, tüm bu sebeplerden dolayı bu içecekten her dönemde kesin suretle uzak durmanız şarttır. Size tavsiyemiz, kaçamak öğünlerinde dahi olsa daha masum alternatifleri tercih etmeniz yönündedir. Daha bahsetmediğimiz katkı maddeleri gibi çok zararlı etkilerini de ayrıca uzun vadede yaşama riskiniz bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi