Otomobil

ACT Passat Ne Demek?

Teknik bilgiler köşemizin bugünki konuğu Volkswagen Passat modeli. Burada act passat anlamı hakkında açıklama yaparken çok detaya girmeyeceğiz. Zaten muhtemelen basitçe ne anlama geldiğini merak ediyorsunuz. İnternette gezinirken ya da araç ilanlarında Volkswagen ACT Passat, tertemiz sahibinden gibi ilanlar görüp merak etmiş olabilirsiniz. Araçlar modelleri için özel olarak kodlama yapmakla birlikte motor teknolojilerini de bazı zamanlar tıpkı ACT’de olduğu gibi model kodlamasına ekleyebilir.

ACT Passat demek, Aktif Silindir Yönetimi sisteminin İngilizce kısaltmasıdır. Normal şartlarda motor içinde bulunan silindirler belirli bir subap zamanlamadına göre sırasıyla hareket etmektrdir. Ancak hem yakıt tüketimi hem de gücü yalnızca gerekli durumlarda kullanmak amacıyla bazı silindirleri devredışı bırakma ve devreye sokma gibi muhteşem teknolojiyi bu araçlar kullanmaktadır.

ACT serisi olarak gördüğünüz eski modellerle birlikte 2020 model sonrası her paket Passat bu özelliği barındırmaktadır. Aldığınız araçta bu özelliğin bulunması sizlere;

  • Düşük yakıt tüketimi,
  • Şehiriçi kullanım esnasında orantılı güç

Gibi önemli yetenekler kazandırır ve aracın kullanımını daha zevkli hale getirecektir. Söylediğimiz gibi donanım paketinden bağımsız, yalnızca motorda kullanılan teknolojiyi ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi