Doblo Arıza Lambası Söndürme

Araçlarda sürücülerin otomobili kullanırken en çok karşılaştıkları durumlardan bir tanesi olan ‘’Arıza Lambası’’ ikazının sürekli olarak yanıp yanıp sönmesi büyük bir önem taşımaktadır. Renkli veya renksiz yanmasının bile bir anlam ifade etmesi aracın beynini size iletmek istediği mesajın ne denli küçük veya büyük olduğunun bir göstergesidir. Aracınızda bulunan Arıza Lambasının yanmasının nedenlerini ve nasıl çözebileceğinize dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Doblo’da Arıza Lambası Neden Yanar?

  • Aküde yaşanan basit veya büyük sorunlar.
  • Termostat.
  • EGR Valfi.
  • Buji ve Buji Kablosunda hatalar meydana gelmesi.
  • Oksijen Sensörünün bozulması.

Doblo’da Arıza Lambası Nasıl Söner?

Araçta ani beliren Arıza Lambasını söndürebilmemiz için ilk önce hatanın nereden geldiğini tespit etmemiz gerekmektedir. Bu yüzden kendi başınıza nedenler ortaya koyabilecekseniz derhal harekete geçiniz. Eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz Yetkili Servislerden bilgi alabilirsiniz. Sonrasında ise onarım işlemini yaptırınız.

Aracın hatasının neden olduğunu öğrendikten sonra hata çözüldüğü taktirde lamba yanmaya devam ediyorsa Arıza Bilgisi kısmından Servisiniz de sildirebilmeniz mümkündür. Büyük bir hata mevcut ise silseniz dahi Arıza Lambası sürekli olarak yanmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.