Biyografi

Doğan Demir Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Doğan Demir kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasi isimlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Doğan Demir’den söz edeceğiz.

Doğan Demir Kimdir?

  • Siyasetçi.

1973 yılında Varto/Muş’ta dünyaya gelen Doğan Demir, Adana Yapı Meslek Lisesi Makine Bölümü’nde tamamlamış; lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde tamamlamıştır. 1992 yılında siyasi kariyerine başlayan Doğan Demir, Derince CHP Gençlik Kolları Başkanı görevinde uzun yıllar bulunmuş; akabinde başkan yardımcılığı, il sekreterliği ve belediye meclis üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur. 2009 ile 2013 arasında Alevi Kültür Dernekleri’nin Kocaeli Şube Başkanlığı’nı daha sonra da derneğin genel başkanlığını yapmıştır. Bu zamana kadar Avrupa’da ve Türkiye’de birçok panele ve konferansa katılan Doğan Demir, Aralık 2019’da Gelecek Partisi saflarına katılmıştır. Demir, şu anda Gelecek Partisi’nin başkan yardımcısıdır ve Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı olarak görev yapmaktadır. Doğan Demir, evlidir iki çocuğu ve iki torunu vardır. Ticaretle uğraşmaktadır.

Instagram ve Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Doğan Demir, siyasi kariyerine Gelecek Partisi bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli siyasetçi Doğan Demir hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gelecekpartisi.org.tr, Doğan Demir, erişim tarihi: 27 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.