Sağlık

Dondurma Gluten İçerir mi?

Dondurma yaz aylarında sıkça ve severek tüketilen yiyeceklerin başında gelir. Her ne kadar lezzetli olsa da gluten hassasiyet bulunan çölyal hastaları için son derece risklidir. İşlenmiş ve katkı maddesi eklenmiş dondurmaların çoğu gluten içerir. Markette dondurma alışverişi yaparken ürün etiketini dikkatli bir şekilde okumanızda fayda var. Bir dondurma ne kadar doğal ise gluten içermeme ihtimali de bir o kadar artacaktır. Doğal olarak yapılmış dondurma bileşikleri içerisinde gluten yoktur.

Mado Dondurma Gluten Var mı?

Marka ileriki zamanlarda glutensiz dondurma çıkarır mı bilinmez fakat şu anda tüm dondurmalarında az da olsa gluten vardır. Gluten hastalığınız bulunmuyor ise yine de marketten alınan paketli dondurmalara nispetle daha sağlıklı olabilir. Her koşulda dondurma süt içeren masum bir yiyecek gibi görünse de sosları ve aromaları nedeniyle size kilo aldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds