Sağlık

Duphalac Ne Zaman İçilir?

Kabızlık problemi çok yaygın olarak görülmekte ve birçok insan bu konu hakkında uzun sürelerdir sıkıntı çekmektedir. Kabızlık tedavisinde en etkin ilaçlardan biri olan Duphalac size reçete edilmiş ve ne zaman içileceği hakkında bilgi edinmek istiyor olabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ilk şey doktorunuzun tavsiyelerine birebir uymak olmalıdır. Konu hakkında aklınıza takılan soruları eczacınıza da danışabilirsiniz.

Duphalac günün herhangi bir saatinde içilebilir. Prospektüsten edindiğimiz bilgiye göre örneğin, sabah kahvaltı esnasında gibi bir öğün vaktinde içmek mümkündür. Ancak doktorunuz hangi zamanda öneriyorsa günün hep aynı saatinde almak tedavi düzeniniz açısından çok önemli olacaktır.

Bunun dışında Duphalac ile birlikte bol sıvı tüketilmesi çok önemlidir. Bunun için ise önemli bir saat yoktur. Günün her saatinde bölünmek suretiyle bol miktarda su içmek tedavinin olumlu seyretmesi açısından önem arz etmektedir. Tek başına sıvı tüketerek kabızlık problemine çözüm bulamamış olmanız bunun etkisiz olduğunu düşündürmemelidir. İlaç ile birlikte alınan sıvı hem emilim açısından hem de tedaviyi desteklemek amacıyla çok faydalı olabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.