Sağlık

Curcumin Ne Zaman İçilir?

Curcumin ya da kurkumin olarak bilinen bitkinin sağlık açısından onlarca faydası bulunmaktadır. Ne zaman içileceği ise amaca göre değişiklik gösterebilir. Mide-bağırsak ve cilde faydalarının yanında metabolizmayı da çok hızlı bir şekilde aktif duruma getiren bu bitki, Hindistan’da uzun yıllardır kullanılan bir baharar çeşididir.

Bitkiyi baharat olarak alabileceğiniz gibi bazı vitamin markalarının hazır formda tabletlerini de kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu, her maddede olduğu gibi güvenilir bir markadan ürünğ temin etmek olacaktır. Curcumin metabolizmayı hızlandırmak amacıyla kullanılıyorsa akşam yemeklerinden önce tüketilmesi daha faydalı olabilir.

Böylelikle bu saatlerde içilen ürün, sabaha kadar, siz uykudayken metabolizmanızın aktif bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Ancak kilo verme ve sindirim problemlerini çözmek için kesin çözüm sunmayabilir. Yalnızca faydaları bulunan genel bitki türlerinden biri olarak görülmelidir. Ciddi boyutta bir sıkıntınız varsa bu tür ürünlere yönelmek yerine, doğrudan uzman doktorunuza danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.