Sağlık

Duphaston Reçetesiz Satılır mı? Kilo Yapar mı?

Duphaston beyaz reçete ile satılan bir hormon ilacıdır. Progesteron hormonunun işlevini görür. Adet sancıları, düzensiz adet görme problemi, olağan dışı adet kanamaları, düşük riskini azaltmak ve progesteron hormonunun seviyesi nedeniyle kısırlık riski olan hastalarda kullanılır. Hormonal dengenize etki edecek bir ilaç olduğundan dolayı ilacı kullanım sürecinizde doktor kontrolünde olmanız gerekmektedir. Hormonlara etki eden bir ilaç olduğundan; ‘Kilo Yapar mı?’ Sorusu hastaların ilaçla alakalı aklına gelen ilk sorudur.

Duphaston Kilo Yapar mı?

Kilo alma yaygın olmayan yan etkiler arasında gözlemlenmiştir. 100 hastadan 1’inden az oranda kilo artışı görülebilmektedir. Aynı zamanda zaten aşırı kilolu iseniz doktorunuzun bu durumu göz önünde bulundurarak ilacı yazması gerekmektedir. Aşırı kilolu hastaların kullanması halinde kanda pıhtı oluşma riski artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi