Dursun Müsavat Dervişoğlu Kimdir? Aslen Nereli Ve Kaç Yaşında?

Dursun Müsavat Dervişoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli mesleklerden binlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Dursun Müsavat Dervişoğlu”ndan söz edeceğiz.

Dursun Müsavat Dervişoğlu Kimdir?

— Milliyetçi Türk siyasetçi

1 Şubat 1960 tarihinde dünyaya gelen Dursun Müsavat Dervişoğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1987 ile 1989 yılları arasında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’nda bulunan Dervişoğlu, 2000 ile 2011 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı görevinde bulunduğu sırada 2009 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve 2011 genel seçimlerinde de milletvekili adayı olmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Ziya İlgen Kimdir? Ne İş Yapıyor? Aslen Nereli?

2012 senesinde Milliyetçi Hareket Partisi kongresinde genel başkanlığa aday olmuş ancak seçilememiştir. 1991 senesinden beri İzmir’de ikamet eden ve ticaretle uğraşan Dursun Müsavat Dervişoğlu’nun bir kızı bulunmaktadır.

2018 ile 2019 yılları arasında İYİ Parti’nin yerel idarelerden sorumlu genel başkan yardımcısı görevinde bulunan Dervişoğlu, 2019 yılı itibariyle İYİ Parti meclis grubu başkanvekilidir. Aynı zamanda kendisi 27. dönem İzmir milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsilcilik yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Yağmur Arat Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Dursun Müsavat Dervişoğlu ile İlgili Aramalar

Google’da Dursun Müsavat Dervişoğlu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; müsavat dervişoğlu nereli müsavat dervişoğlu eşi musavat dervişoğlu yumruk müsavat dervişoğlu ne iş yapar musavat dervişoğlu tbmm musavat dervişoğlu iyi parti müsavat dervişoğlu iletişim müsavat ne demek

İlginizi Çekebilir:  Evrencan Gündüz Kimdir? Nerelidir? Sevgilisi Kim? Eğitimi ve Hayatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara