Spor

Futbolda Çift Ayaklı Maç Nedir?

Futbolda çift ayaklı maç nedir? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca futbolda çift ayaklı maçlardan söz edeceğiz.

Çift Ayaklı Maç Nedir?

Genelde kupa maçlarında uygulanan bir sistemdir. İlk maç, karşılaşmadaki takımlardan birinin evinde oynanırken ikinci maç diğer takımın evinde oynanır. Bu maçlara çift ayaklı maç denir.

Rövanş Maçı Nedir?

Takımlardan birinin evinde oynadığı ya da deplasmanda çıktığı maçtan sonra deplasmanda veya evinde oynadığı maçlara yani ikinci maçlara rövanş maçı denir.

Futbolda çift ayaklı maçlar, turnuvalarda uygulanan bir sistem olabildiği gibi genelde kupa maçlarında başvurulan bir yöntemdir.

Eleme Usulü Maç Nedir?

Eleme usulü maçlar, tek maç olup yenen takımın bir üst tura çıktığı maçlardır. Bu maçlar genelde tarafsız sahada oynanır. Sahadaki her iki takım için de önem taşır.

Bu maçların normal süresi golsüz eşitlikle veya gollü beraberlikle tamamlanırsa maç penaltılara kalır ve penaltı atışları sonucunda bir üst tura çıkan takım belirlenir. Final maçlarının rövanş maçı ise play-off haricinde olmaz. Play-off maçları ise final statüsünde olmadığı için final maçlarında rövanş oynanmaz.

Deplasman Golü Nedir?

Çift ayaklı maçlarda en önemli kriterlerden biri de deplasman golüdür. Deplasmanda atılan goller, atan takım için her zaman önemlidir. Örneğin deplasmanda 3-2 yenilen takım evinde 1-0 galip gelirse tur atlar. Deplasman golü, 1.5 puan değerindedir.

Çift Ayaklı Maç ile İlgili Aramalar

Google’da çift ayaklı maçlarla ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; tur atlama hesaplama 2-0 rövanşı 3-1 1 0 rövanşında nasıl tur atlanır kendi evinde 3 2 yenilen takım nasıl tur atlar kendi evinde 1 0 yenen takım nasıl turu atlar deplasmanda 5 2 yenilen takım nasıl tur atlar tur atlama ihtimalleri şampiyonlar ligi tur atlama sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds