Ekonomi

E İmza ile Kredi Çekilir mi?

Ekonomi kategorimizde kredi çekmek için ihtiyacınız olabilecek tüm belgelerden bahsetmiştik. Şimdi ise merak edilen e imza ve kredi konusundan kısaca bahsedeceğiz. E imza bilindiği üzere dijital olarak, fiziksel ve ıslak bir imzaya gerek kalmaksızın evrakları imzalamanıza yarayan sistemdir.

Mobil bankacılık sistemleri üzerinde ihtiyaç kredisi gibi kredi türlerini, notunuz yüksekse çok rahatlıkla anında çekebilirsiniz. Ancak mortgate kredisi, taşıt kredisi gibi ihtiyaçlarınız için bankaya başvurmanız gereklidir. İşte e imza konusu da burada devreye giriyor. Banka şubenize kredi için istenen evrakları uzaktan gönderebiliyorsunuz. Bu işlemler bittiğinde olumlu olması halinde banka şubesi yetkilileri imzalar için sizi şubeye davet ediyor.

Peki bu noktada e imza ile doğrulanmış bir belge göndermek suretiyle, şubeye gitmeden paramızı çekebilir miyiz? Ne yazık ki hayır! E imza ile kredi çekilmez. Bu yöntemi deneyen kısıtlı sayıda birkaç banka olsa da genel usül olarak her koşulda şubeyi ziyaret etmek ve evraklara ıslak imza atmanız gerekecektir. Başka türden hızlı bir yöntemle kredi çekip, evrak onaylamak için ise yine ön onayda bulunan kredi limitiniz olması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.