Ekonomi

Ruhsat Fotokopisi ile Kredi Çekilir mi?

Kredi çekerken banka sizden birçok evrak isteyecektir. Hele ki çektiğiniz kredi ev, taşıt kredisi gibi yüksek tutarlarda olan bir türden ise buna bağlı olarak ibraz etmeniz gereken belgeler de artacaktır. En önemlisi belgelenen gelir olsa da ruhsat da başvuru esnasında sizden istenebilir. İşte bu hususta ruhsat fotokopisi ile kredi çekip çekemeyeceğinizi kısaca açıklayalım.

Bankalar zaten sistem üzerinden üzerinize kayıtlı araçları ve bunlar üzerindeki rehin gibi işlemleri görebildiklerinden dolayı, bu türden bir evrağın suretini şubeye götürmeniz ya da mail atmanız çoğu durumda yeterli olacaktır. Ruhsat fotokopisi ile kredi çekilir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için ise telefon bankacılığı yerine şubeye alo demeniz önemlidir. Şube çalışanları bu konuda defalarcaöişlem yaptığından dolayı konu hakkında daha net ve kesin bilgi sahibidirler.

Sonuç olarak, bankaya giderken yanınızda asıl evrak olarak kimliğinizin olması yeterli olacaktır. Diğer evrakların fotokopisi yeterlidir. Bu prosedürler bankadan bankaya çok çok nadir şekilde değişmektedir. Bu konuyla ilgili merak ettiğiniz başka şeyler olursa aşağı yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi