Ekonomi

Evlilik Cüzdanı ile Kredi Çekilir mi?

Önceki makalelerimizde hangi belgeler kimlik yerine geçer? Başlıklı bir makale kaleme almıştık. Evlilik cüzdanı da bir tür kimlik sayılsa da çok kısıtlı alanda kullanılabilir olduğundan dolayı bankalarda yaptığınız işlemler için de evlilik cüzdanı kullanımı kısıtlıdır.

Evlilik cüzdanı ile kredi çekilmez. Banka şubesinden kredi başvurusu yapabilmeniz için belgelenebilir geliriniz ile birlikte yalnızca orjinal kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız gereklidir. Diğer konularımızda bazı durumlarda geçerli olup bazılarında olmayacağı şeklinde bilgi vermiştik ancak evlilik cüzdanı konusunda bankalar ortak şekilde nettir.

Hatta pasaport gibi resmi bir kimlik belgesi bile bazı bankalarda kabul edilmemekle birlikte kredi başvurusunda geçersizdir. Ancak bu anlattıklarımız para çekme gibi işlemler için değildir. Örneğin, pasaportunuz ile bankadan para çekmeniz kolaylıkla mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds