Biyografi

Ebru Güve Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Ebru Güve, çok yönlü bir sanatçıdır; oyuncu, tiyatrocu ve solist olarak başarılı bir kariyere sahiptir. Ebru Güve, Adana doğumludur ve 4 kardeşin en büyüğü olarak dünyaya gelmiştir. 32 yaşındadır ve 1.70 boyundadır. Doğum tarihi 27 Temmuz 1991’dir ve burcu Aslan’dır. Adana Anadolu Güzel Sanatlar Resim bölümünü tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü ikincilikle kazanarak 2014 yılında mezun olmuştur.

Sanat dünyasına 9 yaşında profesyonel olarak resim dersleri alarak adım atan Ebru Güve, Çukurova Üniversitesi Konservatuvarı’nda da müzik dersleri almıştır. Adana Belediyesi, Doktorla Korosu, DSİ ve Ziraat Mühendisleri Odası’nda Türk Sanat Müziği solistliği yapmıştır. Ebru Güve, Empati Spor Prodüksiyon Yayıncılık Şirketi’nde TRT Müzik Kanalı’nda yayınlanan çeşitli programlarda çalışmış ve seslendirmiş, bu programlarda yer almıştır. Ayrıca “Arabulucu” adlı kadın kuşak programının pilot bölümünde oyunculuk yapmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk ve kamera önü eğitimine devam etmektedir. Son olarak, ödüllü kısa film yönetmeni ve oyuncu Mert Yaran’ın çektiği “No 19” adlı kısa korku ve gerilim filminde başrol oynamıştır. Tiyatro sahnesinde de başarılı olan Ebru Güve’nin “Güle Güle” ve “Fidye” adlı tiyatro oyunlarında performans sergilemiştir. Sanat ve performans dünyasında başarılarına devam eden Ebru Güve’nin resmi Instagram hesabı @mimarebruguve’dir.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Ebru Güve, erişim tarihi: 28 Temmuz 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds