Ebubekir Sofuoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Ebubekir Sofuoğlu kimdir, nerelidir ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Ebubekir Sofuoğlu”ndan söz edeceğiz. 

Zaman zaman yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen ve isminden sıkça söz ettiren Ebubekir Sofuoğlu kimdir? Sakarya Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Sofuoğlu ve hayatı hakkına merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

EBUBEKİR SOFUOĞLU KİMDİR? NERELİ VE KAÇ YAŞINDA? 

İlginizi Çekebilir:  Hülya Kalebayır (Çelik) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ebubekir Sofuoğlu, Türk akademisyen, tarihçi ve yazar. 1968 senesinde Adapazarı’nda dünyaya gelen Ebubekir Sofuoğlu, 1992 yılında Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Sofuoğlu, yüksek lisansını ise 1994 yılında ‘Genel Olarak ve Nizâm-ı Cedit Dönemi İtibariyle Osmanlı Sosyal Düzeni’ (Sosyal Siyaset Anabilim Dalı) tez konusuyla İstanbul Üniversitesi’nde yapmıştır. Sosyoloji alanında ilerleyen Sofuoğlu, doktorasını ise 1998 yılında  ‘Yeniden Yapılanma Sürecinde Islahatların Yeri ve I.Meşrutiyet’ tez konusu ile Sakarya Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 

İlginizi Çekebilir:  TV 100 Spikeri Osman Kenan Çapoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi?

Ebubekir Sofuoğlu, Hendek Meslek Yüksek Okulu’nda 2004 senesinde yardımcı doçentliğe terfi etmiş ve 2008 senesinde de doçentliğe terfi etmiştir. Sofuoğlu daha sonra 2009 yılında Fen Edebiyat Fakültesi’ne geçiş yaptı ve 2013 yılında profesörlüğe yükseldi. 

Özel Hayatı

İyi derecede İngilizce bilen Ebubekir Sofuoğlu Rusça, Arapça, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça bilen Ebubekir Sofuoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır. 

Siyasi Görüşü 

İlginizi Çekebilir:  TV 100 Ana Haber Spikeri Emre Buga Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Konuk olarak katıldığı programlarda görüşlerini ortaya koyan Ebubekir Sofuoğlu, “Lozan’ın başarı olmadığını” söylemiş ve “Atatürk’ü milli olmamakla” suçlamıştı. Ebubekir Sofuoğlu ayrıca “çocuklarınızı şehir dışına göndermeyin” açıklaması ile de gündeme gelmişti. 

Çocuklarınızı Şehir Dışına Göndermeyin 

Ebubekir Sofuoğlu: “Çocuklarınızı Üniversite için başka şehirlere sakın göndermeyin. Engel olamıyorsanız onlarla o şehre siz de yerleşin. Çoğunun ne giydiklerinden, ne yiyip içtiklerinden, kimlerle düşüp kalktıklarından haberiniz olmuyor. Çocuklarınızı dizinizin dibinden ayırmayın” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara