Egea Start Stop Devre Dışı Arızası Çözümü

Start stop arızalarıyla ilgili önceki makalelerimizde detaylı bilgiler vermiştik. Serimize Fiat Egea otomobillerde sıklıkla görülen ve çoğunlukla yazılımsal kaynaklı bir arıza olan ’start stop devre dışı’ ve ’eco devre dışı’ uyarılarının ne anlama geldiğine bakacağız.

Aracın start stop sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için öncelikle akü olmak üzere tüm sisteminin aktif bir şekilde devrede olması şarttır. EGR valfi sensörünün bozulması ya da tıkalı olması start stop ile alakasız gibi düşünülür ancak bu bile kadranda bu hatayı almanıza sebep olabilir. Başka bir deyişle tüm sistem baştan aşağı kontrol edilmeli ve beraberinde görülen başka bir arıza, belirti var mı? İncelenmelidir.

Aracınızın garantisi bulunuyorsa bu konuda çok şanslısınız. Egea bazı modellerinde hatalı ECU yazılımı sebebiyle bu arızayı verdiğinden dolayo yetkili serviste yapılan ufak bir güncelleme ile sprun kökten çözülebilir. Sorun halen devam ediyorsa tüm detaylarıyla yoruma yazarsanız sizlere adım adım uygulayabileceğiniz çözümü anlatabiliriz.

One thought on “Egea Start Stop Devre Dışı Arızası Çözümü

  • Temmuz 3, 2023 tarihinde, saat 16:18
    Permalink

    ARACIM 2016 MULTİJET LOUNGE PAKET . KONTAK AÇTIĞIMDA ECO DEVREDE ARACI ÇALIŞTIRDIĞIMDA ECO DEVRE DIŞI UYARISI VERMEKTEDİR.ÇÖZÜMÜ NE OLABİLİR ACABA …TEŞEKKÜRLER

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle