Mehmet Sait Ergenç Kimdir? Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu? Dizileri?

Mehmet Sait Ergenç kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir, sevgilisi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mehmet Sait Ergenç’ten söz edeceğiz.

Mehmet Sait Ergenç Kimdir?

  • Oyuncu.

26 Kasım 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Sait Ergenç, oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçısı, söz yazarı ve besteci olarak da bilinmektedir. Yeşilçam’ın usta isimlerinden Sait Ergenç’im oğlu olan Mehmet Sait Ergenç, aynı zamanda ünlü oyuncu Halit Ergenç’in de küçük kardeşidir. Üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro Bölümünde başlayan Mehmet Sait Ergenç, oyunculuk eğitimlerini Ayla Algan’dan almıştır. Başrılı oyuncu Mehmet Sait Ergenç, ayrıca Erol Babaoğlu’ndan da Oyunculuk Doğaçlama Koçluğu üzerine eğitimler almıştır. Ergenç ayrıca Craft Atölye’de de eğitimler almıştır. Başarılı oyuncu Mehmet Sait Ergenç, ilk olarak Ramo adlı dizide Kirpi rolünde oynamış; sonrasında da TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Teşkilat’ta Ayvaz karakterine hayat vermiştir.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Teşkilat (Ayvaz, TV Dizisi 2021-2022)
  • Ramo (Kirpi, TV Dizisi 2020-2021)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mehmet Sait Ergenç oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Mehmet Sait Ergenç hakkında merak edilen aslen nereli, annesi sevgilisi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak: https://www.biyografya.com/biyografi/27745

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.