Egzoz Manifold Contası Kaçırıyor Çözümü

Egzoz manifold contası kaçırıyor sorununun çözümünden önce bir araçta egzoz manifoldun arıza yaptığının nasıl anlaşılacağını açıklamak gerekmektedir. Genel olarak, kullanıcı şikayetlerine bakıldığında; gaza yüklenildiği zaman normalin dışında bir ses gelmektedir. Bu ses tanımlandığında, şakırtı şeklinde algılanmaktadır. Aynı zamanda, motor ışığının sürekli olarak yanması ve arıza göstermesi egzoz manifoldunun arızalanmış ve kaçırıyor olmasına işaret edebilmektedir.

Egzoz manifold contası kaçırıyor sorununun çözümü ise bu söz konusu parçanın değiştirilmesidir. Çünkü bu kaçak ve sızdırma, parçanın zarar görmesinden kaynaklanmaktadır ve bu durumlarda tek çare parçanın değiştirilmesidir.

İlginizi Çekebilir:  Chevrolet Hold Ne Demek?

Egzoz Manifold Contası Kaçırıyor Sorunu Nasıl Çözülür

Egzoz manifold contası kaçırıyor sorunu için yapılabilecek işlem; parçanın değiştirilmesidir. Bu parçanın orjinal parça ile değiştirilmesi, daha uzun ömürlü bir kullanım için gerekliyken, yan sanayi ürünü ile değiştirilmesi de bir alternatif olmaktadır.

Egzoz manifold contası problemi yaşayan kişiler, fiyatının daha uygun olması nedeniyle yan sanayi parçalarını tercih etmektedir. Parça, yan sanayi ürünü ile değiştirildiğinde araçtan gelen anormal ses durumu ve motor ışığının arıza vermesi durumu son bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Baskı Balata Alışma Süreci Ne Kadardır?

Araç sorunlarından anlamayan ve araç parça bilgisine sahip olmayan kişilere, aracı yetkili bir bakım servisine götürmeleri tavsiye edilmektedir. Çünkü en doğru sorun tespitini yapacak olan kişiler ve soruna yönelik olarak en iyi çözümü sunacak olan kişiler yetkili servisteki uzman çalışanlardır.

Egzoz Manifold Contası Değişimi

Bazı durumlarda, egzoz manifold contası kırılır ve sızma yapmaya başlar. Bu durumda yapılacak olan tek şey; parça değişimidir ve herhangi bir onarma işlemi yapılmaz. Egzoz manifold contası kaçırıyor sorunu, parça değişimi sırasında, civata üzerinde kaymayı engelleyici malzemenin uygulanması ile yapılır. Bu işlem, silindir kapağında bulunan civataların kırılmasını da engellemeye yaramaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Dacia Eco Tuşu Ne İşe Yarar?

Egzoz manifold contası kaçırma ve sızdırma sorunu oldukça önemlidir ve muhakkak tamir gerektirir. Tamir edilmeyen durumlar, güvenlik açısından problemlerin yaşanmasıma neden olur. Çünkü motordan çıkmakta olan ve sıcak olan egzoz gazı, motora yakın plastik maddelerin yanmasına neden olabilmektedir. Bu durum hasara neden olmaktadır ve güvenlik açısından risk taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara