Ekin Mert Daymaz Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında?

Model ve dizi oyuncusu olarak hayatımıza giren ünlü oyuncu Ekin Mert Daymaz yurt dışında Hollanda’da doğmuş 02 Aralık 1990 yılında doğmuştur. Burcu yay olan ünlü oyuncu modellik ve oyunculuk yapıyor. İstanbul Çatalca ilçesinde büyümüş çocukluğunu burada geçirmiş oyuncu Best of Turkey Word yarışmasına katılarak 3. üncü olmuş ve sonrasında birçok teklif alarak dizi kariyerine başlamıştır.

Genellikle romantik komedi dizilerinde rol alan ünlü oyuncu genç kızlar tarafından çok beğeniliyor. 1.5 milyonu aşkın kişiye İnstgram sayfasında hitap eden oyuncu sporla çok ilgili ve birçok fotoğraf paylaşarak sevenlerini mutlu ediyor. Çok düzgün fiziğiyle dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu yeni dönemde güzel dizilerde olmaya devam edecek.

Ekin Mert Daymaz Eğitim Hayatı

Hollanda’da doğmuş ünlü oyuncu orada çok kısa kalmış eğitim ve çocukluk dönemini İstanbul Çatalca ilçesinde geçirmiştir. Lise eğitimi aldıktan sonra eğitime 4 yıl ara vermiş ünlü oyuncu bu dönemde basketbol oynamış fakat sakatlandığı için model olmaya karar verip doğru bir tercih yapmıştır.

2009 yılında Haliç Üniversitesi Fitness ve Antrenörlük bölümünü bitirerek eğitimini tamamlamıştır. Best Model of Turkey Word yarışmasında 3. olmuş ve ardından usta oyunculardan birebir oyunculuk dersleri alarak eğitimine ve kariyerine çok önem veren adımlar atmıştır.

Ekin Mert Daymaz Özel Hayatı

Ailesiyle birlikte vakit geçirmeyi çok seven ünlü oyuncunun sevgilisi yok. Genellikle sosyal medya platformunda yanlız fotoğraflar paylaşan yakışıklı oyuncu genç kızların ilgi odağı. Günlük hayatında çok fazla spor yapan ünlü oyuncu kasları ve fit görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Ekin Mert Daymaz Yer Aldığı TV projeleri

Ekranların sevdiği yakışıklı oyuncu ilk olarak çok sevilen bir yaz dizisi olan Çilek kokusu ile hayatımıza girdi. Halk tarafından çok sevilen ve başarılı dizilerde rol alan ünlü oyuncu Meltem Cumbul gibi önemli usta oyuncularla birlikte rol almıştır. Kırlangıç fırtınası, Hayat sevince güzel, Çilek kokusu, Not defteri gibi önemli çok izlenen ve reyting oranı yüksek olan dizilerde rol almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.