Cem Belevi Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında?

Ülkemizde en sevilen başarılı sanatçılardan olan genç müzisyen Cem Belevi 04. 06. 1987 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş aile tarafından müzik ile büyümüş bir şarkıcıdır. Babası piyanist olan ünlü sanatçının annesi ressamdır. Daha çocukken müziğe oldukça ilgisi olan ünlü sanatçı şimdilerde çok ünlü bir pop starı olarak tanınıyor.

7 yaşında müzikle ilgili eğitim almaya başlayan Cem Belevi ailesinde desteğiyle 13 yaşında gitar çalmaya başlamış aynı zamanda lise yıllarında konserler vermeye devam etmiştir. Oldukça başarılı ve çalışkan bir sanatçı olarak hayatına devam eden ünlü şarkıcı özel dersler almaya devam ediyor. İnstgram sayfasında 1 milyona yakın takipçisi olan yakışıklı sanatçının takipçileri genellikle genç kesimden oluşuyor.

İlginizi Çekebilir:  Pelin Abay Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Cem Belevi Eğitim Hayatı

Çocukluk yaşlarında beste yapmaya başlayan nadir sanatçılardan olan Cem Belevi, lise yıllarında konserler vermiştir. Üniversite eğitimini yurt dışında tamamlayan ünlü sanatçı İngiltere ‘de 5 yıl kalmıştır. Üniversite ve dil eğitimi alan ünlü sanatçı eğitimine daha sonra 1 yıl Londra’da ekonomi okuyarak devam etti. 3 sene Brunel Üniversitesinde uluslararası işletme okuduktan sonra üniversite eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

İlginizi Çekebilir:  TV 100 Ana Haber Spikeri Emre Buga Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Londra’da çok önemli müzik okullarında ayrıca şan eğitimi alan başarılı sanatçı yurt dışında kısa bir süre çalışmış olsa da 2011 yılında anavatanı Türkiye’ye dönerek ilk albümünü çıkarmayı başarmıştır. 2013 yılında ilk albümü çok başarılı bir albüm Bilmezsin ‘i çıkartarak müzik kariyerinde önemli bir adım atmıştır.

İlginizi Çekebilir:  A Spor Sunucusu Melike Çelik Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Cem Belevi Özel Hayatı

Ailesine büyük önem veren Cem Belevi babasının yolundan gitmiş müzik kariyerini oluşturmuştur. Annesi ressam olan ve ailesiyle sıkça vakit geçirmeyi seven ünlü sanatçının sevgilisi Zehra Yılmaz‘dır. Beraber tatillere ve konserlere giden ikili oldukça yakışan bir çift olarak çok beğeniliyor.

Cem Belevi Albümleri

Cem Belevi ünlü bir sanatçı olmasının yanında birde ünlü bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. İnadına aşk dizisinde izlenme rekorlarına imza atan karakteri halk tarafından çok sevildi. Cem Belevi 2013 yılında “Bilmezsin” albümü ile iyi bir çıkış yaptı. Albümleri çok satan ünlü sanatçının 2015 yılında Kim Ne Derse Desin adlı single albümü çıkmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara