Gündelik Hayat

Brain Test ”Bu Denklem Nasıl Çalışır?” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test adlı oyunda birbirinden farklı pek çok soru soruluyor. Bu sorulardan bazıları sözel bazıları sayısal içerikli. Bazı sorularda hesap kitap yapmak gerekirken bazı kitaplarda zekanızın inceliğini kullanmanız gerekiyor. Klasik zeka oyunlarından farklı olarak odaklanmanızı daha da artırmanız gereken bir oyun olan Brain Test’te sorulan sorular çoğu zaman oyuncuların içinden çıkamadığı karmaşık problemlere dönüşebiliyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyunundaki çeşitli seviyelerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise 40. seviyedeki ”bu denklem nasıl çalışır” sorusundan söz edeceğiz.

Bu Denklem Nasıl Çalışır?

Brain Test adlı oyunun 40. seviyesinde sorulan ”bu denklem nasıl çalışır” sorusunda klasik bir Brain Test yanıltmaca örneğini görüyorsunuz. Soruda 1000+50=5050 denklemi yer alıyor ancak herhangi bir şeyin yeri değiştirilerek bu denklemin sağlanması imkansız. Ancak daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi sorunun cevabı ekranda yer alan ibarelerde veya soru tümcelerinde gizli. Bu nedenle ekrana iyi bakmak gerekiyor.

Sorunun Cevabı: 40

Soru tümcesinin yukarısında yer alan ”Seviye 40” yazısındaki 40 rakamını aşağıda denklemde bulunan 50 sayısının yerine koyduğunuz zaman yeşil tik işaretini yani doğru cevabı elde etmiş oluyorsunuz yani böylece denklem sağlanmış oluyor.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Oyunun en temel mantığı ters köşe yapmak. Soruların cevaplarının genellikle sorunun içerisinde yani kelimelerde saklı olduğunu unutmayın. Ekrana iyi odaklanmak gerekiyor. Ekranda yer alan ifadeler, nesneler, sayı veya rakamlar, objeler birer cevap olabilir. Ayrıca bazı sorularda ekranı yan çevirmek, telefonu sallamak, ters çevirmek, sağa sola döndürmek de cevap olarak yeterli olabilir.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds