Biyografi

Ekrem Açıkel Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Ekrem Açıkel kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi eşi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ekrem Açıkel’den söz edeceğiz.

Ekrem Açıkel Kimdir?

  • Sunucu.

1973 yılında Tokat’ta dünyaya gelen Ekrem Açıkel, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. 1995 yılında gazetecilik kariyerine adım atan Ekrem Açıkel, ardından TGRT Haber’de çalışmaya başlamıştır. Ekrem Açıkel, burada polis-adliye, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı muhabirliği yapmıştır. 2002’de Kanal D Haber’e transfer olan Ekrem Açıkel, burada 13 yıl çalışmıştır. Bir süre gazeteciliğe ara veren Ekrem Açıkel, 2018 yılında yeniden TGRT Haber’e geçerek mesleğine kaldığı yerden devam etmiştir. Ekrem Açıkel, 2018 yılından beri TGRT Haber’de hafta içi bültenlerini sunmaktadır. Ekrem Açıkel Haziran 2010’da meslektaşı ve ATV muhabiri Işıl Özdem ile evlenmiştir. Bu evliliğinden bir kız çocukları dünyaya gelmiştir. Kardeşi Osman Ziya Açıkel de kendisi gibi sunucudur.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Ekrem Açıkel, aynı zamanda Twitter hesabından da gündeme ilişkin bilgilendirmelerde bulunmakta ve TGRT Haber’de haber sunucusu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci ve haber sunucusu Ekrem Açıkel hakkında merak edilen annesi babası kim, ne iş yapar gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Ekrem Açıkel, erişim tarihi: 19 Aralık 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.