Biyografi

Ekrem İmamoğlu Paylaşımı Nedeniyle TRT FM’deki Programı İptal Edilen Sibel Tüzün Kimdir?

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin tekrarına ilişkin verdiği karar sonrasında Twitter’da gündem olan #Herşeyçokgüzelolacak etiketine Ekrem İmamoğlu’na destek twiti atan Sibel Tüzün’ün programı iptal edildi. Tüzün, iptalin gerekçesini Twitter’dan duyurdu. 

Geçtiğimiz günlerde Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin tekrarına ilişkin verdiği karar sonrasında pek çok ünlü, sosyal medya hesaplarından Ekrem İmamoğlu’na destek vermişti. Bu ünlüler arasında Pop müzik sanatçısı Sibel Tüzün de bulunuyordu. Pek çok ünlü gibi Twitter’da #Herşeyçokgüzelolacak etiketinde Ekrem İmamoğlu’na desteğini açıklayan Sibel Tüzün’ün, bu paylaşımının ardından TRT FM’deki programının iptal edildiği öğrenildi. 

Programım İptal! 

Ekrem İmamoğlu’nun “Herkes konuşacak, sanatçılar konuşacak” sözleri üzerine #HerŞeyÇokGüzelOlacak etiketindeki destek mesajı üzerine programı iptal edildi ve Tüzün, “paylaşımının ardından yeni şarkısı “Olaylara Gel” için 14 Mayıs’ta TRT FM’de konuk olacağı programının, İmamoğlu paylaşımları nedeniyle iptal edildiğini” duyurdu.

Sibel Tüzün Kimdir? 

Şarkıcı— oyuncu—besteci— söz yazarı

29 Eylül 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Sibel Tüzün, TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosu’nda ilk müzik eğitimine başladı ardından ortaokul yıllarında yine TRT Radyosunun Gençlik Korosu’nda çok sesli müziğe adım atan Sibel Tüzün, burada Gökçen Koray, Cenan Akın, Yücel Elmas, Hikmet Şimşek gibi öğretmenler ve koro şefleriyle çalıştı.

Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam ederken pop ve rock müziğe ilgi duymaya başlayan Tüzün, 1986 yılında Uluslararası bir müzik yarışmasında okuluna üçüncülük derecesi kazandırmayı başarmıştır. Söz konusu yarışmada besteci/aranjör Melih Kibar ile tanışan Sibel Tüzün, çeşitli reklam filmlerinin de seslendirmesini yaptı. Öte yandan  Ajda Pekkan, Nükhet Duru, Erol Evgin gibi birçok sanatçının albümlerine ve sahne çalışmalarına da eşlik etti.

1988 yılında İstanbul Üniversitesi’nin Devlet Konservatuar Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümü’ne birincilikle kabul edilen Sibel Tüzün, burada klasik müzikte öğrenciliği, jazz ve pop müzikte de yorumculuğu devam ettirdi. Tüzün, 1991 yılında ise profesyonel müzik kariyerine adım attı. 

Eurovision’da Temsil Etti 

Sibel Tüzün, TRT tarafından Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen 2006 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti. 51. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi söz ve müziği kendisine ait olan “Süper Star” isimli şarkıyla temsil eden Tüzün, yarışmada 11. oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi