Ekonomi

Eksi Kombo Lira Borç Yansıtma Ne Demek?

Yaşadığımız dönem içerisinde sıklıkla kullanılan kredi kartları, kolay kullanım özellikleri ve sağlamış olduğu avantajlar ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. AVM, marketler ve daha onlarca yerde geçen bu kartlar, maaş kartları yerine kullanılmaktadır. Kartlar belirli bankalara bağlı kaldığı için yıllık kar aidatı gibi bir durum yer almaktadır. 300 TL’ye kadar çıkabilen aidat, kart kullanıcıları ve bankalar arasında oldukça büyük sorunlar yaşatabiliyor. İşte tam da bu noktada karşımıza “Eksi Kombo Lira Borç Yansıtma” konusu çıkmaktadır. Bugünkü yazımızda konuyu açıklayarak detaylar vereceğiz.

Kredi kartı kullanıcıları ve bankalar, yıllık aidat konusunda genellikle anlaşmayabilmektedir. Özellikle burada bankalar belirli kampanyalar başlatarak kullanıcılarına sunar. Bu kampanyalardan birisi de combo kart iade hakkıdır. Combo lira, belirli olarak harcayacağınız aylık tutara bağlı kalınarak sizden kesilen aidatlar karşılığında kartınıza combo lira şeklinde yüklenen bakiyelerdir. Bankalar ücreti ilk olarak tahsil eder ve parayı puan şeklinde kredi kartınıza yatırılır. Combo karttan çekilen nakit avanslar durumunda, kartta kullanılacak para miktarının bulunmaması halinde kombo liralarda eksi duruma düşülür. Bu noktada ise bakiyede eksi kombo lira borç yansıtması görülür. Harcama sözü tam olarak yerine getirilmediğinden dolayı da kombo liralar borç olarak tekrar tahsis ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi