Biyografi

Elif Demirezer Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Elif Demirezer kimdir, nereli ve kaç yaşında? 1992 doğumlu müzisyen ve şarkıcı Elif Demirezer, Berlin, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Ailesi 1987’de Türkiye’den Almanya’ya göç etmiş, Elif ise Berlin’de doğmuştur. Adana kökenli olan sanatçı, ailenin üçüncü çocuğudur. Genç yaşlarda müzikle tanışan Elif, Berlin’in Moabit semtinde büyümüş ve OSC KIM okulunda eğitim almıştır. Okul müzikali ve korosunda yer almanın yanı sıra gençlik yıllarında gitar dersleri de almıştır. İlk şarkılarını bu dönemde yazmaya başlamıştır.

Elif, 16 yaşındayken ProSieben kanalının düzenlediği Popstars’ın 8. sezonuna katılarak büyük ses getirmiştir. Yarışmada All American Rejects’ın “The Wind Blows” ve Cassandra Steen’in “Never Knew I Needed” şarkılarıyla ortak performans sergileyen Elif, Niklas Dennin ile birlikte finale çıkarak 2. olmuştur. Alman pop şarkıcısı ve Türk asıllı söz yazarı kimliğiyle bilinen Elif, Popstars yarışmasından sonra ağırlıklı olarak Almanca şarkılar seslendirmiştir. Facebook ve Youtube üzerinden paylaşımlar yapan sanatçı, özellikle Mero ile düet yaptığı “MERO feat. ELIF – Bitte Geh (Official Video)” şarkısıyla geniş bir kitle tarafından tanınmıştır.

Elif Demirezer, kariyerine Webradio’nun “I Love Radio” için blog yazarı olarak çalışarak devam etmiş, 2012 yılında Alman şarkıcı-söz yazarı Tim Bendzko ile Almanya turuna katılmıştır. 2013 yılında Ronan Keating’in açılış sahnesinde yer alarak adını duyuran Elif, kısa süre içinde “Unter meiner Haut” (Under My Skin) adlı single çalışması ile Alman Single listelerinde başarı elde etmiştir.

Elif Demirezer,, 1.77 cm boyundadır. Yay burcu olan sanatçı, sosyal medya hesaplarını aktif bir biçimde kullanmakta ve Youtube kanalında paylaşımlarına devam etmektedir. Başarılı müzisyen Elif Demirezer hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • kimnereli.net, Elif Demirezer, erişim tarihi: 14 Aralık 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.