Elmas Gırağos Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Ne Mezunu? Hangi Okullarda Okudu?

Elmas Gırağos kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi okullarda okudu, ne mezunu? Daha önceki yazılarımızda İYİ Parti’nin kurucularından detaylı bir şekilde söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “Elmas Gırağos”dan söz edeceğiz.

Elmas Gırağos Kimdir?

— İyi Parti kurucularından olan kadın siyasetçi

1973 senesinde Amasya’nın Merzifon ilçesinde dünyaya gelen Elmas Gırağos, Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu’ndan mezun olmuştur. Elmas Gırağos, lise ve üniversite okumamıştır.

Elmas Gırağos: Ermeniyim

İYİ Parti’nin Ermeni asıllı milletvekili adayları arasında yer alan Elmas Gırağos, 2014 senesinde Agos gazetesine verdiği röportajda Meral Akşener ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Gırağos ayrıca Ermeni olması ile ilgili de açıklama yaptı. Gırağos şu satırlara yer verdi:

“Kiliseye giderim, Allah’ımı bilirim. Ben Ermeniyim asla özümü saklamam. Türk vatandaşıyım ama ırkım Ermeni. Vatanımı bayrağımı seviyorum ve Türkiye’de yaşamaktan, Atatürk’ün çocuğu olmaktan gurur duyuyorum”

Bu sözleri, daha sonra gündem olan Elmas Gırağos’a Meral Akşener’in “Abdullah Öcalan Ermeni dölüdür” sözleri hatırlatılmış Gırağos da buna karşılık olarak “Terörden kaynaklı böyle demiş olabilir, kendisi eski içişleri bakanı aynı zamanda. Kardeşi şehit olduğu için duygusallıktan dolayı böyle demiş olabilir. Kadınlar daha hassas oluyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Elmas Gırağos, İYİ Parti’nin Ermeni 2 üyesinden biri. İkinci isim ise Taylan Yıldız.

Elmas Gırağos ile İlgili Aramalar

Google’da Elmas Gırağos ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; elmas gırağos kimdir, elmas gırağos aslen nereli, elmas gırağos kaç yaşında, elmas gırağos ermeni mi, elmas gırağos iyi parti, elmas gırağos ne mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting