Biyografi

Emilia Joensalo Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu?

Finlandiya voleybol oyuncusu Emilia Joensalo kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli voleybol oyuncularından ve hayatlarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Emilia Joensalo’dan söz edeceğiz.

Emilia Joensalo Kimdir?

1995 yılında Finlandiya’da doğmuş olan Emilia Joensalo, 26 yaşındadır. Hämeenlinnan Spor Kulübü’nün voleybol takımında aktif olarak oynamaktadır. pozisyonu liberodur. Önceki yıllarda LP Vampula’da da yaklaşık 1 yıl kadar oyunculuk deneyimi edinmiştir. Başarılı voleybolcu, yaptığı sporu voleybolla sınırlı tutmamaktadır.

Sporcu kimliğinin yanı sıra kendisi aynı zamanda da bir girişimcidir. Özellikle sporcuların tercih edeceği tekstil ürünleri üzerine kendi markasını oluşturmuştur. Seyahat etmekten yemek yapmaya, çizimden fotoğrafçılığa kadar birçok alanda ilgileri bulunan sarışın voleybolcunun çok disiplinli ve hırslı olduğu göze çarpmaktadır. Evli değildir ve çocuğu yoktur.

Boyu ve Kilosu Nedir?

Emilia Joensalo 162 cm boya ve 60 kg kiloya sahiptir. Oyuncu libero pozisyonunda oynamaktadır. 2021 CEV Avrupa Kadın Milli Şampiyonası’nda Finlandiya milli takımında yer almaktadır. Emilia Joensalo, 23 Ağustos 2021 Türkiye maçının kadrosunda da yer almıştır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Emilia Joensalo’nun bu platform üzerinde 2 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Finlandiya voleybol takımı oyuncusu Emilia Joensalo, hem milli takımında hem de kulüp takımında başarılı bir performans sergilemektedir. Emilia Joensalo hakkında merak edilen sevgilisi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds