En Fonksiyonel Pod Cihaz: SMOK Nord 2 Pod

Günümüzde tütün sigarası yerine bir e-sigara kullanma kararı vermek, verip verebileceğiniz en isabetli ve uygun kararlardan bir tanesidir. Çünkü dünyada tütün sigarası kullanan hemen herkes aynı şeyi yapıyor ve tütün ürünü kullanmak yerine daha sağlıklı olduğu neredeyse kanıtlanmış olan e-sigara cihazlarını kullanıyorlar. Elbette tüm o farklı model ve sınıflar arasından fonksiyonel ve başarılı bir pod e-sigara veya pod mod seçmek güç. Söz konusu pod e-sigara olduğunda cihazınızın “esnek” olması son derece önemli. Karşınızda piyasada görüp görebileceğiniz en fonksiyonel pod e-sigara: SMOK Nord 2 Pod.

Nedir Bu Smok Nord Pod?


SMOK Nord Pod Kit, bir tür pod e-sigara kiti. Yani bir pod kit sipariş ettiğinizde ürün sizlere eksiksiz bir tür set haline ulaşıyor ve sizi gerçekten de yarı yolda bırakmıyor. Peki SMOK Nord Pod Kit tam olarak ne? Hangi e-sigara sınıfına dahil ve bu sınıfın önemli özellikleri neler? Bunları cevapladıktan sonra, Smok Nord Pod’un ayırt edici fonksiyonel unsurlarına geçerek onları anlatmaya başlayacağız.
Pod e-sigara dünyada da oldukça yaygın olan bir e-sigara tipi. Bu tipe dahil olan e-sigara modelleri genellikle son derece küçük olmalarının yanında son derece de ekonomikler. Taşıması ve kullanması son derece kolay olan pod e-sigara / pod mod cihazların önemli avantajlarının arasında aynı zamanda MTL (sigara içimi) sunuyor olmaları geliyor. Nikotin tuzu katkılı e-likit içerikleri sayesinde bu cihazlar daha az bir kullanımla daha yoğun bir e-sigara deneyimi sunuyorlar. Daha az kullanılan daha az buhar meydana getiren pod sistemler, kendi aralarında da çeşitli özellikleriyle ayrılıyorlar.
Örneğin watt değeri ayarlanabilen pod mod cihazlarına ek olarak salt likit dolumu yapılamayan / pod kartuştaki coil (bobin) yapıları değiştirilemeyen bazı pod e-sigara modelleri de mevcut. Aynı şekilde MTL içim için üretilmiş olsalar da, DTL (nargile içimi) sunan e-sigara modelleri de bulunuyor ve tüm bu fonksiyon ve unsurlar cihazları birbirinden ayırıyor. Bu arada pod e-sigara ve mod elektronik sigaralar arasındaki bir tür sınıfı tanımlayan box mod cihazlar da MTL (sigara içimi) sunuyorlar. Box mod cihazların önemli özelliklerinin başında ise bildiğiniz üzere tek bir 18650 şarjlı pille çalışıyor olmaları geliyor.
Şimdi diğer pod e-sigara modellerinden öne çıkan SMOK Nord Pod Kit’e bir göz atalım ve bu cihazı daha yakından tanımaya çalışalım.

Bir Pod E-Sigara OIan SMOK Nord Pod Özellikleri Neler?


SMOK Nord Pod, 80 gram ağırlığında bir pod e-sigara modeli. Son derece küçük bir pod e-sigara modeli olmasına karşın 1100 mAh’lık sabit bir pile sahip olan Smok Nord Pod, gövdesinin alt tabanında bulunan mikro USB girişi sayesinde kolaylıkla şarj edilebiliyor. Bununla beraber, evde veya ofiste eğer bir bilgisayar kullanıyorsanız, Smok Nord Pod’u şarj etmeniz son derece kolay. SMOK Nord Kit aynı zamanda 10 – 15 watt arasında çalıştırılabiliyor ve bu özelliği sayesinde kapalı alanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.
Tüm özellikleri değerlendirildiğinde SMOK Nord Pod son derece kullanışlı bir pod e-sigara modeli. Gövdesi üzerindeki ateşleme tuşunun hemen altında bulunan LED lambalar, bu cihazdaki pil – şarj seviyesini göstermek için kullanılıyor. Tam dolu şarjla cihaz yeşil renk lamba yakarken, mavi renk cihazın pil seviyesinin %70’e düştüğünü ve son olarak sarı – kırmızı – turuncu renk ise pod mod cihazın pilinin son derece düşük olduğunu sizlere gösteriyor. SMOKTech’in kendisine has teknolojisi sayesinde cihaz, 8 saniye ve üzerinde ateşlendiğinde kendisini otomatik olarak kapatıyor.
94 mm x 30 mm x 20 mm ebatlarında olan Smok Nord Pod, 1100 mAh’lık bir pile sahip. BU boyuttaki bir pod e-sigara için son derece iyi çünkü aynı klasmandaki çoğu pod mod e-sigara modelinin 450 – 650 mAh değerinde pillere sahip olduğunu biliyoruz. SMOK Nord Pod, 3 ml’lik salt likit kapasitesine sahip ve pod gövdeye mıknatısla eklenen bir yapıya sahip. Smok Nord’u önemli kılan bir başka özellik de cihazdaki pod kartuşun hem coil (bobin) yapısının değiştirilebilmesi hem de salt likit dolumu yapılabilmesi. Bu nedenle SMOK Nord Pod, oldukça esnek bir pod sistem e-sigara olarak karşımıza çıkıyor.

Nord Pod Kit Aldınız. Peki Bu Cihazı Nasıl Kullanacaksınız?


Bugün hemen her e-sigara sizlere boş bir pille ulaşır. Bu daha çok, sabit bir pili olan e-sigara modelleri için geçerlidir. Aslına bakarsanız, 18650 şarjlı pille çalışan e-sigaraların pil dahil olmadan kullanıcılara satılmasının nedeni de tam olarak budur. Bir e-sigara satıcısına gittiğinizde, bu piller size genellikle tamamen boş bir şekilde ulaşır.
Smok Nord Pod Kit’in teknik detaylarından söz ettikten sonra, cihaz elinize geçtiğinizde nasıl hareket etmeniz gerektiğinden de aytıntılı olarak bahsedeceğiz. Ancak önce, cihazın diğer teknik detaylarından söz edelim.
Smok Nord Pod, 8 saniye ateşleme korumasına sahip. Yani cihazı 8 saniye ve üzerinde ateşlediğiniz takdirde otomatik olarak kapanıyor. Kısa devre korumasına ek olarak 3.3 – 4.2V akım çıkışı sağlayan cihaz, düşük voltaj akışı olduğunda ise sizleri uyarıyor. Bunların dışında cihazın manyetik bir pod kartuşa sahip olduğunu ve pod kartuş hazır olduğunda onu pod gövde ile mıknatıslı yapısı ile birleştirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
SMOK Nord Pod Kit, tamamen şarj olduğunda ateşleme düğmesinin altındaki LED lamba yeşil rengi gösteriyor. Bu renk, pil seviyesi %70 ve altına düştüğünde maviye dönüyor ve batarya tamamen bittiğinde ise kırmızı – turuncu bir renk alıyor. Tüm bunları anlattıktan sonra, Smok Nord Pod’un kutusundan çıktıktan sonra nasıl kullanılabileceğini de aşşağı – yukarı anlamış olmalısınız. Cihazı kutusundan çıkarın, şarj edin, coil (bobin) yapısını pod kartuşa yerleştirin ve daha sonra salt likit dolumu yaptıktan bir süre bekledikten sonra cihazı keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Smok Nord Pod Kimler İçin Uygun Bir Pod Kit?


Tütün sigarasından e-sigaraya geçiş süreci genellikle yüksek nikotinle ve baskın bir boğaz vurumu sunan e-sigara modelleriyle başlar. Çünkü bu cihazlar çoğu zaman az bir buhar ve watt değeri vaad ediyor olsalar da, yüksek nikotin değerli ve etkili bir boğaz vurumu sunan bir içim için idealdirler. Bu yüzden SMOK Nord Pod için ideal, uygun kullanıcı kitlesinin başında ilk olarak tütün sigarası / tütün ürünlerini kullanmayı yeni bırakmış olanlar geliyor.
İkinci tüketici profili, genellikle karmaşık mod e-sigara modelleri ile arası iyi olmayanlar. Bu tüketiciler mod ayarı, ohm değeri veya farklı ayarlamalarla uğraşmak istemiyorlar. SMOK Nord Pod gibi e-sigaralar ise pod kartuşları doldurulduktan ve salt likit dolumu yapıldıktan sonra, belli bir şaj süresinden sonra kullanıma hazır hale geliyorlar. İşte kullanımı basit bir e-sigara isteyenlerin tercih edebileceği bir pod sistem olarak Smok Nord Kit öne çıkıyor.
Diğer bir kullanıcı kitlesi ise, mod elektronik sigara kullanıcıları. Bu kullanıcılar, MTL – sigara içimi özelliği sunabilecek, taşıması kolay bir pod e-sigara arayışı içindeler. Çoğunun bir elektronik nargile cihazı bulunuyor ve bu insanlar aynı zamanda bir pod e-sigara cihazının da varlığına ihtiyaç duyuyorlar.
Son olarak e-sigaraları yakından tanıyan ancak büyük ve hantal elektronik nargile cihazlarından sakınan kullanıcılar da, SMOK Nord Pod kullanıcı kitlesi arasında bulunuyor. Kadınlar başta olmak üzere, yoğun buhar vermeyen – karmaşık e-sigara cihazlarıyla uğraşmak istemeyenler, SMOK Nord Pod’u tercih ediyorlar. SMOKTech, e-sigara dünyasında bilinip tanınan bir marka olduğu için de özellikle tercih ediliyor.
Peki SMOK Nord Pod’u sevdiyseniz ve bu cihazda karar kıldıysanız, SMOK Nord Pod’a nasıl ve ne şekilde ulaşabilirsiniz? Bu, bir pod e-sigara veya salt likit isterseniz; elektroniksigarashop.info adresinden sipariş verebilir ve salt likit içeriklerine, yedek coil (bobin) yapılarına ve Smok Nord Pod’a ulaşabilirsiniz. Kapalı alanlarda kolaylıkla kullanılabilen SMOK Nord Pod, sizleri kesinlikle yarı yolda bırakmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting